Ülkemizde Futbol ve Futsal'ın Gelişimi" Paneli - Son Dakika

Ülkemizde Futbol ve Futsal'ın Gelişimi" Paneli

01.11.2017 21:55

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, "En büyük projelerimizden bir tanesi de özellikle bölgesel akademiler ve bölgesel tesisler kurmak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, "En büyük projelerimizden bir tanesi de özellikle bölgesel akademiler ve bölgesel tesisler kurmak. Bunları kurmak için büyük çaba sarf ediyoruz." dedi.

Kafkas, Dicle Üniversitesi (DÜ) ve TFF tarafından üniversitenin konferans salonunda düzenlenen "Ülkemizde Futbol ve Futsal'ın Gelişimi" panelinde yaptığı konuşmada, Diyarbakır'da olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Futsal Milli Takımı'nın Diyarbakır'da kamp yapmasının kendisini mutlu ettiğini belirten Kafkas, "Başta federasyon başkanımız ve yönetim kurulumuz olmak üzere Doğu ve Güneydoğu illerine çok önem veriyoruz." diye konuştu.

TFF'nin antrenör eğitimi, genç oyuncu gelişimi ve Futsal'a çok önem verdiğini dile getiren Kafkas, şöyle konuştu:

"Bunlarla ilgili çok ciddi çalışmalar yapıyoruz, projelendiriyoruz. Umuyorum önümüzdeki zamanlarda bu üç ana öğe çok daha güzel yerlere gelecek. Antrenör eğitimimiz Avrupa'da çok ciddi geçer not almış durumda. Genç oyuncu gelişimiyle ilgili liglerin organizasyonlarını yeniden yaptık. Bir takım aksaklıklar vardı. Onları da giderdik. En büyük projelerimizden bir tanesi de özellikle bölgesel akademiler ve bölgesel tesisler kurmak. Bunları kurmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Futsal ile ilgili yeni projelerimiz var."

Türkiye Futsal Milli Takımı Teknik Direktörü Sercan Görgülü de Diyarbakır'da kamp yapmaktan mutluluk duyduklarını aktararak, "İnşallah ilerleyen tarihlerde burada uluslararası maçlar da oynanır." dedi.

Konuşmaların ardından Kafkas, Görgülü, Futsal Milli Takım oyuncuları, DÜ Futsal takımı oyuncuları ve öğrenciler fotoğraf çektirdi.

Panele Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, DÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, DÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Kılıçoğlu, çevre illerdeki üniversitelerden akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Ülkemizde Futbol ve Futsal'ın Gelişimi Paneli
Ülkemizde Futbol ve Futsal'ın Gelişimi Paneli
Ülkemizde Futbol ve Futsal'ın Gelişimi Paneli
Ülkemizde Futbol ve Futsal'ın Gelişimi Paneli

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ülkemizde Futbol ve Futsal'ın Gelişimi' Paneli - Son Dakika


Son Dakika

İş insanından şoke eden iddialar: 2 aracımı alıp geri vermedi, müstehcen sitelerde telefon numaramı paylaştı Cani koca, boşanmak isteyen Ukraynalı eşi Anna Butim'in yüzünü falçatayla parçaladı İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü Sağlık Bakanlığı yetkilisi: 15 Mart'ta 27 milyon kişiyi aşılamamız halinde kısıtlamaların büyük bölümünü kaldırmayı planlıyoruz 5 yaşındaki çocuğun önce ayakkabılarını çıkardı, ardından çuvala koyarak kaçırmaya çalıştı Milyonlarca emekliye müjdeli haber: Maaşlarla birlikte ek ödemelere de zam yapıldı Aşı olmayacakları vatan hainliğiyle suçlayan Prof. Dr. Sönmez şimdi de köpek benzetmesiyle tepkilerin odağında Almanya'da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti