Ülkemize Düşen Gök Taşı İnceleniyor - Son Dakika

Ülkemize Düşen Gök Taşı İnceleniyor

16.11.2015 09:47
Ülkemize Düşen Gök Taşı İnceleniyor

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöl'e düşen gök taşını NASA ile 20 üniversitenin araştırdığını söyledi.

-

Köşger, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 Eylül'de merkeze bağlı Sarıçiçek köyü kırsalına gök taşı düştüğünün anlaşılmasından sonra Türkiye, ABD ve dünyanın önemli ülkelerinden 20 üniversitenin NASA yetkilileriyle araştırma başlattığını anlattı.


Bingöl Üniversitesinden bir profesör, İstanbul Üniversitesinden bir doçent ve NASA yetkilileri tarafından gök taşının düştüğü bölgede inceleme yapıldığını belirten Köşger, 2 Eylül'de yüksek ses duyulduğunu, sebebinin anlaşılamadığını ama daha sonra gök taşının düşmesinden kaynaklandığının belirlendiğini anımsattı.


İnceleme amacıyla gök taşı parçalarının satın alındığına dair çeşitli duyumlar bulunduğuna dikkati çeken Köşger, "Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen akademisyenler, meteorları bulanlardan belli bir rakam ödeyerek satın almışlar. Vatandaşlarımız da gök taşının düştüğü bölgede arama yapıyor. 20 üniversite ve kuruluş dışında, başka ülkelerden de gelip gök taşını almaya çalışan gruplar olduğu yönünde bizde de bir bilgi var" ifadelerini kullandı.


Kaynak: AATeknokulis : http://www.teknokulis.com
Ülkemize Düşen Gök Taşı İnceleniyor
YORUMLAR (1)
  • Ömer Faruk Koca: Sen uzaydan gel benim ülkeme dökül, devlet yetkililerinin haberi olmasın. Vatandaş toplasın satsın, senin akademisyenlerin çalışma yapacak materyal bulamadın. Sanki siz ızaydan gelmiş gibi davranıyorsunuz beyler. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
'Türk Mutfağı Haftası' etkinliği 'Türk Mutfağı Haftası' etkinliği
Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji Ülkemize Düşen Gök Taşı İnceleniyor - Son Dakika


Advertisement