Ülker İçim'e Tüketiciden Tam Not - Son Dakika

Ülker İçim'e Tüketiciden Tam Not

13.01.2012 13:14
Ülker İçim'e Tüketiciden Tam Not, System.String[]

Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi 2011 yılı 3. çeyrek sonuçlarına göre süt ve sütlü ürünler kategorisinde Ülker İçim müşteri memnuniyetinde birinci marka seçildi.

Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) 2011 yılı 3. çeyrek sonuçlarına göre süt ve sütlü ürünler kategorisinde Ülker İçim müşteri memnuniyetinde birinci marka seçildi.

81 ilde 7 bin 488 tüketici ile bilgisayar destekli telefon anketi yapılarak ve özel ekonometrik analiz modeli ile belirlenen, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve uluslararası araştırma kuruluşu KA Araştırma ortak girişimi ile yürütülen TMME endeksi sonuçlarında tüketici Ülker İçim'i tek başına birinci sıraya taşıdı.

Yıldız Holding Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü tüketicinin Ülker İçim'e duyduğu güvene her zaman layık olmaya çalıştıklarını ve bu sonuçtan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Ülker İçim'in sektörün en genç markalarından biri olduğunu dile getiren Tütüncü, 1996 yılından beri, tüketiciyi dinleyerek ve ihtiyaçlarını gözeterek çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Ülker olarak süt tüketiminin artırılmasına yönelik çalışmalara her zaman önem verdiklerini vurgulayan Tütüncü, Türkiye'deki ilk meyveli ve çikolatalı süt üreticilerinden biri olarak çocuklara sütü sevdirmeye çalıştıklarını, Ülker Smartt markasıyla çocuklar için taze peynir ve süt ürünleri geliştirdiklerini söyledi.

Süt ve sütlü ürünlerde Ülker'in; İçim, Dolcia ve Smartt markalarıyla sütten yoğurda, ayrandan kefire, taze peynirden hazır pudinge pek çok ürünle tüketiciyle buluştuğunu hatırlatan Tütüncü, "Ürünlerimizi üreten Ak Gıda, Pamukova, Lüleburgaz, Karaman ve yakında devreye girecek olan Kahramanmaraş üretim tesisleri ile 3500 ton/gün süt işleme kapasitesi, 55 milyon dolarlık ihracatı, 1500 kişilik istihdamı ile ekonomimize de değer katmaktadır. Ak Gıda Türkiye'de sütçülüğün gelişimini desteklemeye devam etmektedir" dedi.

Ülker'in 21 ülkeye süt ve sütlü ürünler ihracatı yaptığını belirten Tütüncü, ihracatta labne başta olmak üzere krema, puding ve ayranın ön plana çıktığını, ihracatta da müşteri memnuniyetini önemsediklerini, ürün çeşitliliğini geliştirerek ihracatlarını her yıl artırdıklarını söyledi.

- İSTANBUL

Ülker İçim'e Tüketiciden Tam Not

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Ülker İçim'e Tüketiciden Tam Not - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 489,5 liradan işlem görüyor Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış planı! Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtmışlar Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı Melek Aslan cinayetinde korkunç detay: Ablasının çıplak fotoğrafını atıp ''Ablanın geceliği ne kadar'' diye sormuş