Ülkü Adatepe'nin Limuzinini Yeniden Yapıp Trafiğe Çıkardı - Son Dakika

Ülkü Adatepe'nin Limuzinini Yeniden Yapıp Trafiğe Çıkardı

Ülkü Adatepe\'nin Limuzinini Yeniden Yapıp Trafiğe Çıkardı
Son Güncelleme: 11.04.2014 12:39

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde oto tamircisi 36 yaşındaki Serkan Özkara, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin yaşamını yitirdiği kazada hurdaya dönen otomobilini satın alıp orijinaline uygun yeniden yaparak trafiğe çıkardı.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde oto tamircisi 36 yaşındaki Serkan Özkara, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin yaşamını yitirdiği kazada hurdaya dönen otomobilini satın alıp orijinaline uygun yeniden yaparak trafiğe çıkardı.

1 Ağustos 2012'de İstanbul'dan Ankara'ya gitmek üzere yola çıkan Ülkü ve Öke Adatepe çiftinin içinde bulunduğu otomobil, Sakarya'nın Akyazı İlçesi yakınlarında sürücüsünün kontrolünden çıkarak takla attı. 80 yaşındaki Ülkü Adatepe yaşamını yitirirken, Öke Adatepe ve sürücü yaralı kurtuldu.

Kazada hurdaya dönerek kullanılmaz hale gelen Ülkü Adatepe'ye ait 34 YUY 65 plakalı Volvo marka limuzin, internette satışa çıkarıldı. İlanı gören Ereğlili oto tamircisi Serkan Özkara, aracın Ülkü Adatepe'ye ait olduğunu öğrenince hemen satın aldı. Özkara, 4 bin 600 liraya aldığı limuzini 13 ayda 55 bin lira harcayarak yenileyip trafiğe çıkardı.

Özkara, aracın Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'ye ait olduğunu öğrenince hiç düşünmeden aldığını söyledi. Özkara, "Ülkü Adatepe'nin olduğunu öğrenince içimde bir kıpırtı oldu. Ata'mızın manevi kızının aracına sahip olmak benim için çok büyük bir duyguydu. Araç çok kötü durumdaydı. 13 ayda kaportası, boyası, döşemesi derken baştan aşağıya yeniden yaptık" dedi.

Şimdilik aracı hatıra olarak saklamayı düşündüğünü ifade eden Özkara, "Araç için çok kiralama teklifleri geldi. Birkaç kişi satın almak için teklif etti ama vermedim. Gerçekten ileride bu aracın hakkını verebilecek birisi olursa satmayı düşünürüm" diye konuştu.

Limuzinin yeniden yapılmasında emeği olan kaporta ustası Oğuzhan Gökdere de "Ülkü Adatepe'nin aracı olduğu için bu kadar çaba harcandı. Yoksa bu derece büyük hasarlı bir arabayla uğraşmazdık. Ömrümde bir defa yapabileceğim bir arabaydı. Bu fırsatı da kaçırmak istemedim. Uğraştık, çabaladık ve iyi bir iş çıkardık" dedi. - Zonguldak

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ülkü Adatepe'nin Limuzinini Yeniden Yapıp Trafiğe Çıkardı - Son Dakika


Advertisement