Ülkü Ocaklarından "kadına yönelik şiddete" karşı farkındalık etkinliği - Son Dakika

Ülkü Ocaklarından "kadına yönelik şiddete" karşı farkındalık etkinliği

06.10.2019 15:19
Ülkü Ocaklarından

Eskişehir Ülkü Ocakları, kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarına karşı farkındalık oluşturmak için etkinlik düzenledi.

Eskişehir Ülkü Ocakları, kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarına karşı farkındalık oluşturmak için etkinlik düzenledi.

Ulus Anıtı önündeki etkinlikte, şiddet gören kadınların yapması gerekenler ve çocuk istismarının engellenmesi konularında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Etkinlikte konuşan Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy, ülke gündeminde sıklıkla kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı haberleri olduğunu hatırlattı.

Vatandaşların bu konularda daha fazla bilinçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Aksoy, şöyle konuştu:

"Halkımızı bilinçlendirmek, hukuki haklarımızı anlatmak bizim görevimizdir. Bu etkinlik bu sebeple düzenlenmiştir. Cennetin anaların ayakları altındadır. Şanlı tarihimiz, 'Sen bir kadın değil, sen bir anasın' diye seslenir kadınlarımıza. Sizler yani annelerimiz ve geleceğin anneleri, kız kardeşlerimiz, şunu hiçbir zaman unutmayınız ki sizlere karşı gerçekleşen her türlü fiziki ve psikolojik şiddet karşısında ülkücü Türk gençleri etten duvar olacak. Sizler Türk töresinde ve Türk kültüründe, yeri her zaman başımızın üstünde olan kutsal emanetlerimizsiniz. Bilinmelidir ki milliyetçi Türk gençleri, gelecek nesli kendisinden çok düşünüyor, bu minvalde kendi döneminin şartlarını iyileştirmek için sarf ettiği çabanın mislini harcıyor."

Etkinlik, Ülkü Ocakları gönüllülerinin hazırlanan bildirgeleri vatandaşlara dağıtmasıyla sona erdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ülkü Ocaklarından 'kadına yönelik şiddete' karşı farkındalık etkinliği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Yıllar önce Türkiye'ye gelen Maradona, "Maraba Televole" ile program jeneriğine konu oldu Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı İşte Mehmet Ali Erbil'in son hali! Kızı, "Çok yakında büyük sürpriz var" notuyla paylaştı Lüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti