Son Dakika Haberleri: Uludağ'da Kar Kalınlığı 90 Santimetre

Uludağ'da Kar Kalınlığı 90 Santimetre

8 yıl önce

Bursa Uludağ'da kar yağışı devam ediyor.

Uludağ'da Kar Kalınlığı 90 Santimetre, System.String[]

Bursa Uludağ'da kar yağışı devam ediyor. Uludağ Meteoroloji istasyonundan alınan bilgiye göre yüksek yerlerde yer yer bir metreyi aşan kar kalınlığı, oteller bölgesinde ise 90 santimetre olarak ölçüldü.


Hava sıcaklığının eksi 2 -3 civarında olduğu Uludağ'da yağışların yarına kadar devam edeceği belirtildi. Bu gün de devam edecek kar yağışı, yarından itibaren 3 gün süresince yerini güneşli havaya bırakacak. Yoğun buzlanmanın yaşandığı Uludağ'da ekipler sürekli olarak çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle yağış esnasında etkili olan sis nedeni ile görüş mesafesi 200 metreye kadar düşen Uludağ'da yetkililer sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.


"METREKAREYE 11.2 LİTRE YAĞIŞ"


Kent merkezinde ise sağanak yağmur şeklinde etkili olan yağışlı hava yarına kadar devam edecek. Bu gün aralıklarda sağanak yağmur şeklinde görülecek yağışlı hava, yarın kenti terk edecek. Yarından itibaren 5 Ocak'a kadar yağış beklenmezken, o günden sonra yeniden yağmur gelecek.


Meteoroloji istasyonundan edinilen bilgiye göre son 24 saatte kente yükseklerde kar olmak üzere metrekareye 11.2 litre yağmur yağdı. Sıcaklık değerlerinin gündüz 7, gece ise 6 derece olarak ölçüldüğü Bursa'da sıcaklıklar yarından itibaren 10 dereceye kadar yükselecek.

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 11:29 Kaynak: CHAParti sonrası objektiflere yakalanan Aleyna Tilki yırtık çoraplarıyla şaşırttı
Meteoroloji'den beklenen haber geldi! Yeni haftada kar var Kara Cuma'da firmaların fiyat oyunu ifşa oldu