Uludağ'da Kar Kalınlığı 90 Santimetre - Son Dakika

Uludağ'da Kar Kalınlığı 90 Santimetre

01.01.2012 11:29
Uludağ'da Kar Kalınlığı 90 Santimetre, System.String[]

Bursa Uludağ'da kar yağışı devam ediyor.

Bursa Uludağ'da kar yağışı devam ediyor. Uludağ Meteoroloji istasyonundan alınan bilgiye göre yüksek yerlerde yer yer bir metreyi aşan kar kalınlığı, oteller bölgesinde ise 90 santimetre olarak ölçüldü.

Hava sıcaklığının eksi 2 -3 civarında olduğu Uludağ'da yağışların yarına kadar devam edeceği belirtildi. Bu gün de devam edecek kar yağışı, yarından itibaren 3 gün süresince yerini güneşli havaya bırakacak. Yoğun buzlanmanın yaşandığı Uludağ'da ekipler sürekli olarak çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle yağış esnasında etkili olan sis nedeni ile görüş mesafesi 200 metreye kadar düşen Uludağ'da yetkililer sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

"METREKAREYE 11.2 LİTRE YAĞIŞ"

Kent merkezinde ise sağanak yağmur şeklinde etkili olan yağışlı hava yarına kadar devam edecek. Bu gün aralıklarda sağanak yağmur şeklinde görülecek yağışlı hava, yarın kenti terk edecek. Yarından itibaren 5 Ocak'a kadar yağış beklenmezken, o günden sonra yeniden yağmur gelecek.

Meteoroloji istasyonundan edinilen bilgiye göre son 24 saatte kente yükseklerde kar olmak üzere metrekareye 11.2 litre yağmur yağdı. Sıcaklık değerlerinin gündüz 7, gece ise 6 derece olarak ölçüldüğü Bursa'da sıcaklıklar yarından itibaren 10 dereceye kadar yükselecek.

Uludağ'da Kar Kalınlığı 90 Santimetre
Uludağ'da Kar Kalınlığı 90 Santimetre

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Uludağ'da Kar Kalınlığı 90 Santimetre - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Azerbaycan ordusu Ermenistan'a ait savaş uçağı ve İHA düşürdü TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama Kongrede sahneye çıkan yaşlı kadın Erdoğan'dan ricada bulundu: Damadına benim için sarıl Minnoşlar filmi nedeniyle Netflix aboneliklerinde iptaller rekor kırdı Araçla çarpışan motosikletli 2 kardeş, metrelerce sürüklendi 10 yıllık evliliğini tek celsede bitiren oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni aşka yelken açtı Hadise'nin ablası Hülya Açıkgöz'den gözdağı: Ben konuşursam Türkiye'ye adım atamazlar