Uludağ Ekonomi Zirvesi" Zirvesine Doğru - Son Dakika

Uludağ Ekonomi Zirvesi" Zirvesine Doğru

20.03.2018 11:48
Uludağ Ekonomi Zirvesi

Bursa'da, 23-24 Mart'ta gerçekleştirilecek Uludağ Ekonomi Zirvesi, Türkiye ve dünyadan iş, ekonomi ve siyaset alanında önemli isimlere ev sahipliği yapacak.

Bursa'da, 23-24 Mart'ta gerçekleştirilecek Uludağ Ekonomi Zirvesi, Türkiye ve dünyadan iş, ekonomi ve siyaset alanında önemli isimlere ev sahipliği yapacak.

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından Uludağ'daki bir otelde bu yıl 7'ncisi yapılacak zirvede, iki gün boyunca iş, ekonomi ve siyaset dünyasının üst düzey isimleri görüşlerini aktaracak. Türkiye'den ve dünyadan bin 200'e yakın katılımcıyı ağırlayacak zirvenin bu yılki ana teması "Gelecek" olacak.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in konuşmacı olarak katılması beklenen zirvede, eski Hollanda Sağlık ve Spor Bakanı AB Klink, Dow Hindistan Ortadoğu ve Türkiye Başkanı Luciano Poli, DaVinci Enstitüsü Gelecek Bilimcisi Thomas Frey, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil, Başbakanlık Hazine Müsteşarı Osman Çelik, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, TAV Hava Limanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Atlantik Konseyi Kıdemli Üyesi Anders Aslund ve Avrupa Genç Çiftçiler Konseyi Başkanı Jannes Maes gibi isimler de yer alacak.

Almanya, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Nijerya, Amerika, Suudi Arabistan, Endonezya, Çin, Şili, İngiltere ve Danimarka gibi ülkelerden de katılımcılar konuşma yapacak.

Zirvenin açılışı 23 Mart'ta gerçekleştirilecek. Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü Mehmet Rauf Ateş, Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Özgür Maraş ve Dow Hindistan, Orta Doğu ve Türkiye Başkanı Poli zirvenin açılışında birer konuşma yapacak.

Ardından Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, zirveye katılan iş dünyasının temsilcilerine hitap edecek.

İki günde toplam 15 oturumun gerçekleştirileceği zirve, bu yıl ilk kez düzenlenecek "Stars Of Region Yarışması" ve ödül töreniyle sona erecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Uludağ Ekonomi Zirvesi' Zirvesine Doğru - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti Elini kıyma makinesine kaptıran asker, 2 saatlik operasyonla kurtarıldı Durak dışında olduğu için kendisini almayan şoföre kızan kadın taksiyle takip ettiği otobüsü kırmızıya boyadı Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi Macron'dan skandal provokasyon! Peygamberimize hakaret içeren karikatürler kamu binalarına yansıtıldı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor