Uludağ'ın Güzellikleri Rehberlere Anlatıldı - Son Dakika

Uludağ'ın Güzellikleri Rehberlere Anlatıldı

19.02.2012 08:51
Uludağ'ın Güzellikleri Rehberlere Anlatıldı, System.String[]

Güney Marmara Profesyonel Turist Rehberleri Derneği'nin (GÜMRED) 2012 kış faaliyetleri devam ediyor.

Güney Marmara Profesyonel Turist Rehberleri Derneği'nin (GÜMRED) 2012 kış faaliyetleri devam ediyor.

Uludağ sevdalısı Demirtaşspor Kulübü Dağcılık Bölümü sorumlusu Hasan Ören'i ağırlayan rehberler, Uludağ hakkında fikir alışverişinde bulundu. Ören, Uludağ'ın endemikleri, bitki örtüsü, dağda yaşayan canlılar, yürüyüş yolları ve dağın maruz kaldığı çevre meseleleri kirlilik hakkında bilgi verdi. Oteller bölgesindeki gelişmelerden son dönemde gündeme gelen yeni teleferik hattının masaya yatırıldığı toplantıda Uludağ'ı merak eden turistlerin hangi güzergahlarda yürüyüş gezisi yapabileceği de haritalar eşliğinde anlatıldı.

GÜMRED Başkanı Uğur Çelikkol, uzun ve iş açısından sakin kış günlerinde bilgilenmek, bilgileri tazelemek ve dernek üyeleriyle diyalogu artırmayı hedefleyen toplantılarda her hafta farklı bir konuk ve yeni bir konuyu işleyeceklerini söyledi.

Başkan Çelikkol, 21 Şubat'ta Dünya Rehberler Gününü kutlayacaklarını belirterek, " Bursa'da turizmin çeşitlenmesi rehberlerin Bursa'da iş bulması ve burada kalmaları anlamına gelecektir. Maalesef rehber arkadaşlarımız Bursa'da sürekli iş bulamadıklarından yakınarak, turizmin daha hareketli olduğu başka şehirlere gidiyor. Son dönemde Bursa turizminin geliştirilmesine yönelik çalışmaların semeresini yakında göreceğimize inanıyoruz" dedi.

GÜMRED ofisinde gerçekleşecek bir sonraki toplantının "geçmişten günümüze Bursa'da ipekçilik" konulu olacağını belirten yetkililer, faaliyetlerin mart ayı sonuna kadar devam edeceğini söyledi. - BURSA

Uludağ'ın Güzellikleri Rehberlere Anlatıldı
Uludağ'ın Güzellikleri Rehberlere Anlatıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Uludağ'ın Güzellikleri Rehberlere Anlatıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret