Uludağ ve Milli Park İsimli Kitap Piyasaya Çıktı - Son Dakika

Uludağ ve Milli Park İsimli Kitap Piyasaya Çıktı

18.02.2012 15:04
Uludağ ve Milli Park İsimli Kitap Piyasaya Çıktı, System.String[]

Türkiye'nin en önemli doğa ve kış sporları merkezi olan Uludağ'ın sahip olduğu zenginliklerinin herkes tarafından daha iyi bilinmesi amacıyla hazırlanan 'Uludağ ve Milli Park' adlı kitap piyasaya çıktı.

Bursa Kent Konseyi, Türkiye'nin en önemli doğa ve kış sporları merkezi olan Uludağ'ın sahip olduğu zenginliklerinin herkes tarafından daha iyi bilinmesi amacıyla hazırladığı 'Uludağ ve Milli Park' adlı kitabı, kent belgeliğine kazandırdı.

Türkiye'nin kış turizm merkezi olan Uludağ'ın doğal yaşamının korunması, geniş kitlelerce tanınmasını amacıyla çalışmalar yürüten Bursa Kent Konseyi Uludağ Çalışma Grubu'nun hazırladığı, 'Uludağ ve Milli Park' adlı kitap çıktı.

Bursa Kent Konseyi Uludağ Çalışma Grubu'nun arşivinden yararlanılarak oluşturulan eserde, 'Tarihte Uludağ', 'Olympos Manastırları', 'Milli Park Haritası', 'Flora, Fauna', 'Kamp ve Kullanım Alanları', 'Kış ve Yaz Turizmi', 'Teknik Rotalar', 'Yürüyüş Parkurları' başlıklarıyla geniş bilgiler yer alıyor. Görsel açıdan da zengin içeriğe sahip olan kitabın doğa yürüyüşü tutkunları için vazgeçilmez bir cep rehberi olacağı belirtildi.

Bursa Kent Konseyi Uludağ Çalışma Grubu Temsilcisi Serdar Kuşku, Uludağ ve Milli Park hakkında bugüne kadar hazırlanmış kendi alanında ilk ve tek yayın olan kitabın 12 ay cazibe merkezi haline getirilmeye çalışan Uludağ'a katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Uludağ'ın doğa turizmi potansiyelinin ve doğal güzelliklerinin anlatıldığı 'Uludağ ve Milli Park' adlı kitabın, Bursa'nın sahip olduğu en büyük doğal değerin tanıtılması açısından önemli bir çalışma olduğunu belirtti. Pala, Uludağ hakkında hem pratik, hem de ansiklopedik tarzda hazırlanan eserde katkısı olanlara teşekkür etti.

Uludağ ve Milli Park İsimli Kitap Piyasaya Çıktı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Uludağ ve Milli Park İsimli Kitap Piyasaya Çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ermenistan'dan bir PKK taktiği daha! Sınır bölgesine Rus bayrakları diktiler Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu