Uludere'de "Askeri Yargı İstemiyoruz" İmza Kampanyası - Son Dakika

Uludere'de "Askeri Yargı İstemiyoruz" İmza Kampanyası

27.11.2013 15:47
Uludere'de

Şırnak'ın Uludere ilçesinde 28 Aralık 2011 tarihinde yaşanan ve 34 sivilin hayatını kaybettiği olayın 700.gününde, ölenlerin yakınları, "Askeri yargı istemiyoruz" adı altında bir imza kampanyası başlattı.
Şırnak Cumhuriyet Meydanı'nda İbrahim...

Şırnak'ın Uludere ilçesinde 28 Aralık 2011 tarihinde yaşanan ve 34 sivilin hayatını kaybettiği olayın 700. gününde, ölenlerin yakınları, "Askeri yargı istemiyoruz" adı altında bir imza kampanyası başlattı.

Şırnak Cumhuriyet Meydanı'nda İbrahim Yaylalı, Meral Geylani ve Uludereli aileler tarafından açılan imza kampanyası standı 1 hafta boyunca açık olacak. Standın açılışında düzenlenen basın açıklamasına, ölen sivillerin aileleri, İbrahim Yaylalı ile Meral Geylani, BDP İl Başkanı Baki Katar, İHD üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aileler adına basın açıklamasını okuyan İbrahim Yaylalı, "Roboski katliamında 100 haftayı yani 700 günü doldurduk. 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde Roboski'de başlattığımız 'Roboski'de askeri yargı istemiyoruz' imza kampanyasını yürütmek üzere bu hafta Şırnak'ta bulunuyoruz. Genel anlamıyla 30 yıllık savaşla geçen bir dönemi ele aldığımızda, Botan halkının payına çok büyük katliamlar düştüğünü biliyoruz.Katliamlar ile yüzleşilmedikçe, katliamlar açığa çıkarılmadıkça bu zihniyet deşifre edilip mahkum edilmedikçe katliamlar sürer gider" dedi.

Açıklamanın ardından katılımcılar imza kampanyasına destek verdi. Grup daha sonra dağıldı. - ŞIRNAK

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Uludere'de 'Askeri Yargı İstemiyoruz' İmza Kampanyası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Buldukları iki açığı Instagram'a bildiren gençlere 50 dolar ödül teklif edildi İran'daki suikast Ortadoğu'yu karıştırdı! Netanyahu 2018'de Fahrizade için "Bu ismi unutmayın" demiş İntihar ettiğini söylediği eşi kurtulunca gerçekler ortaya çıktı! Tecavüz edip başından vurmuş CNN Türk'teki tweet hatası alay konusu oldu! Canlı yayında Cemil Çiçekler karıştı Dağlık Karabağ'da hezimete uğrayan Paşinyan, sınırdaki altın madeni için Putin'den yardım istedi Son dakika: 2021'de MTV, trafik ve vergi cezaları yüzde 9,11 oranında artacak Yönetmen yardımcılığını bırakan genç kadın, memleketine dönerek annesiyle ejder meyvesi üretimine başladı Uzun süredir ortalarda görünmeyen Bekir Bozdağ, yanlış paylaşımıyla haber oldu