Uludere'de Ölen Erkan'ın Sıra Arkadaşı: Erkan'ın Hayali Futbolcu Olmaktı - Son Dakika

Uludere'de Ölen Erkan'ın Sıra Arkadaşı: Erkan'ın Hayali Futbolcu Olmaktı

01.01.2012 23:02
Uludere'de Ölen Erkan'ın Sıra Arkadaşı: Erkan'ın Hayali Futbolcu Olmaktı, System.String[]

Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen hava operasyonunda hayatını kaybeden 35 kişiden biri olan Erkan Encü'nün aynı okulda okuyan sıra arkadaşı Davut Encü, Erkan'ın en büyük hayalinin futbolcu olmak olduğunu söyledi.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen hava operasyonunda hayatını kaybeden 35 kişiden biri olan Erkan Encü'nün aynı okulda okuyan sıra arkadaşı Davut Encü, Erkan'ın en büyük hayalinin futbolcu olmak olduğunu söyledi.

Erkan'ın ölümüne çok üzüldüğünü söyleyen Davut Encü, yaşanan olayda hayatını kaybeden Erkan Encü'nün çok iyi bir çocuk olduğunu ve en büyük hayalinin futbolcu olmak olduğunu söyledi. Davut Encü, "Ben de Erkan'ın aynı yaşıtındayım. Beraber Ortasu İlköğretim Okulu 7-A sınıfında okuyorduk. Aynı zamanda aynı sırada eğitim görüyorduk. Erkan, ailesinin tek erkek çocuğu idi. Babası da gazidir. Çok iyi bir çocuktu. İki sene beraber Kuran kursuna gittik ve Kur'an-ı Kerim'i bitirdi. Ailesinin tek erkek çocuğu olduğu için biraz maddi sıkıntı çekiyordu. Bir gün beraber oturduk bana dedi bende kaçakçılığa gideceğim. Ben ona dedim gitme daha küçüksün yolda kalırsın. Bana dedi ben okul masraflarımı çıkartmam lazım. O yüzden mutlaka gitmem gerekiyor. İlk sefer gitti döndü yolda düşmüştü biraz kolu ağrıyordu. Ertesi akşam yine gitti ve gidişi ölümü oldu. Ben gerçekten arkadaşımın ölümüne çok üzüldüm. Okul masraflarını çıkartmak için sınıra gidiyordu. Çok samimi olduğum bir arkadaşımdı. Hayalinde futbolcu olmak vardı. Ama o hayali gerçekleşmedi. Ben arkadaşıma çok üzülüyorum." şeklinde konuştu.

Davut Encü sözlerini söyle tamamladı: "Allah arkadaşımı affetsin. Allah inşallah onu öldürenlerin cezasını verecek. İnşallah en kısa zamanda arkadaşımızın ölümüne sebep olanlar ortaya çıkacak ve cezalarını çekecekler."

Uludere'de Ölen Erkan'ın Sıra Arkadaşı: Erkan'ın Hayali Futbolcu Olmaktı

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Uludere'de Ölen Erkan'ın Sıra Arkadaşı: Erkan'ın Hayali Futbolcu Olmaktı - Son Dakika


Son Dakika

Vapurdan atlayarak canına kıyan kadının intiharı kamerada 760 gole ulaşan Ronaldo, tarihin en golcü futbolcusu oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Görüş'ün saygın ismi Doç. Dr. Nedim Urhan ile görüştüğü ortaya çıktı Korona nedeniyle zor günler geçiren restoran ve kafelerden yeniden açılmak için 5 maddelik öneri Sadakatsiz'in bölüm sonu izleyicileri ekrana kilitledi! Bir kişi Asya'nın gözünün önünde inşattan düştü Survivor 2021'in 10. bölüm fragmanı yayınlandı! "Çok üzücü bir durum var" diyen Acun Ilıcalı, acil durum konseyi yapıyor ABD'nin yeni başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu