Uludere Eyleminde Öcalan'a Özgürlük İstediler - Son Dakika

Uludere Eyleminde Öcalan'a Özgürlük İstediler

Bağımsız Demokrasi Partisi (BDP) üyesi bir grup kadın, Uludere'de olaylarını protesto etmek için Beyoğlu'nda yaptıkları eylemde terörist başı Abdullah Öcalan'a özgürlük istedi.

Uludere Eyleminde Öcalan'a Özgürlük İstediler, System.String[]

Bağımsız Demokrasi Partisi (BDP) üyesi bir grup kadın, Uludere'de olaylarını protesto etmek için Beyoğlu'nda yaptıkları eylemde terörist başı Abdullah Öcalan'a özgürlük istedi. İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel'in de katıldığı eylem sonunda kadınların Tarlabaşı Bulvarı'nı trafiğe kapatmak istemesi üzerine gerginlik yaşandı. Genç bir kızın gözaltına alındığı Emniyet Müdürlüğü önünde de gerginlik arttı. Grubun parti binası önünde oturma eylemi yapması üzerine genç kız serbest bırakıldı.

BDP'li kadınlar Uludere olaylarını protesto etmek için Taksim Meydanı'nda toplandı. Grubun toplanmasından önce çevik kuvvet Taksim Meydanı ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel'in de aralarında bulunduğu yaklaşık 300 BDP'li kadın, terörist başının serbest bırakılmasını talep eden pankart ve dövizler açtı. Grubun İstiklal Caddesi'nde yürümek istemesine polis engel oldu. Bir süre polis müdürleri ile pazarlık yapan grup, başarılı olamayınca oturma eylemi başlattı. Öcalan lehine sloganlar atan grup, yaptıkları basın açıklamaların da da terörist başının serbest bırakılmasını istedi. Sabahat Tuncel'de yaptığı açıklamada Uludere ölenlerin sorumlusunun devlet olduğunu iddia etti. Başbakan'ın konuşmasında özür dilemediğini bunun nedenini ise her şeyin bilgisi dahilinde yapıldığını savunan Tuncel, yeni katliamların yapılacağını öne sürdü. Tuncel konuşmasında sık sık Kürt sorununun çözümünün Abdullah Öcalan'a özgürlük yolundan geçtiğini söyledi.

Basın açıklamalarının ardından grup Tarlabaşı Bulvarı'na doğru dağılmaya başladı. Grubun caddeyi trafiğe kapatacağını anlayan çevik kuvvet, cadde başında grubun önünü keserek grubu başka bir sokağa yönlendirdi. Ara sokaklarda slogan atan grup bir süre sonra tekrar Tarlabaşı Bulvarı'na çıktı. Bunun üzerine çevik kuvvet grubu kaldırıma doğru yönlendirdi. Emniyet Müdürlüğü önüne kadar Apo lehine sloganlar atan grup buradan il binasına doğru yöneldi. Emniyet Müdürlüğü önünde slogan atan genç bir kız gözaltına alındı. Genç kızın apar topar emniyete alınması üzerine Sabahat Tuncel ve parti yöneticileri genç kızın serbest bırakılması için emniyet yetkilileri ile görüştü. Kızın serbest bırakılmaması üzerine kadınlar il binasının bulunduğu caddeyi trafiğe kapatarak oturma eylemi başlattı. Genç kızın bir süre sonra serbest bırakılması ile grup olaysız dağıldı.

Haber Yayın Tarihi: 04.01.2012 18:05 - Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Uludere Eyleminde Öcalan'a Özgürlük İstediler - Son Dakika


Son Dakika

Milan, Hakan Çalhanoğlu'nun 2 gol attığı maçta Bodo/Glimt'i 3-2 yenerek Avrupa Ligi'nde play-off'a kaldı Hajduk TV spikeri Mirte Surjak, G.Saray maçında güzelliğiyle büyüledi İpsala Sınır Kapısı'nda rüşvet çarkı çökertildi! Paralar memurların evlerinden çıktı Güzel spiker Leotta, Ibrahimovic'le aşk yaşadığı iddialarını kesin bir dille yalanladı Kayalıklardan atlayarak yaşamına son veren Furkan'ın dayısı: İzmir'deki genç kızın intiharından etkilendi İmamoğlu ile Taksiciler Odası yöneticileri arasında 6 bin taksi tartışması: Sesini yükseltme lütfen Eski gelin adayı Ayça Ekin Beğen, değişimiyle yıllar sonra gündem oldu Kanalizasyondan çıkarılan dekor sıçan görenleri şaşkına çevirdi