Uludere Kaymakamı Görevine Başladı - Son Dakika

Uludere Kaymakamı Görevine Başladı

03.01.2012 14:51
Uludere Kaymakamı Görevine Başladı

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyüne taziyeye gittikten sonra linç edilmek istenen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, yaklaşık 4 kilometrelik araç konvoyu eşliğinde Uludere ilçesine gelerek görevine başladı.

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyüne taziyeye gittikten sonra linç edilmek istenen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, yaklaşık 4 kilometrelik araç konvoyu eşliğinde Uludere ilçesine gelerek görevine başladı.

Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, saat 10.30'da Şırnak'ta kaldığı otelden kendisini karşılamaya gelen Uluderelilerin alkışları arasında yola çıktı. Yol üstündeki köy ve beldelerdeki öğrenciler konvoyu alkışlarla karşıladı. Uludere'ye geldikten sonra kaymakamlık önünde kendisini bekleyen vatandaşlara yönelik bir konuşma yapan Kaymakam Yavuz, "Saygı değer Uludereliler; göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakadan dolayı kaymakamlığım adına şükranlarımı arz ediyorum. Şunu bilmenizi isterim ki 35 can hala yüreğimiyakmakta. ve şunu tekrar istiyorum ki; benim aklıma Uludere denince hiçbir zaman ama hiçbir zaman bana taş atanlar gelmeyecektir. Benim için canını feda eden, benim için taş yiyen, benim için parmakları kırılan benim için kafasını kıran insanlar, mert, mert oğlu mert Uludereliler aklıma gelecektir. Bir avuç insanlar bizi asla bölemeyecektir. Göstermiş olduğunuz bu yakın ilgi ve alakadan dolayı tekrar tekrar; çok üzüldüğünüzü biliyorum, gençlerinizin çok üzüldüğünü biliyorum. Belki onlarca cenaze sahibi beniarayarak 'çok üzüldüklerini' bildirdiler. Kendi evlatlarından daha çok benim için yas tuttuklarını belirttiler. Onlara da şükranlarımı arz ediyorum. Metanetlerinden dolayı kendilerini kutluyorum. Onların evlatlarına Allah'tan rahmet diliyorum. Kendilerine de sabrı niyaz cemiz ediyorum. Ben ve devletim Uludereliyi ve Şırnaklıyı çok seviyor. Sizlerin de bizi çok sevdiğinizi iyi biliyoruz. O gün bunu gösterdiniz. Tekrar söylüyorum özellikle altını çizerek söylüyorum. Uludere deyince aklıma asla o provokatörlergelmeyecektir. Aklıma sade ve sadece canı pahasına., beni koruyan mert oğlu mert Uludereliler alıma gelecektir. Sizden bir istirhamım 35 can hatırına lütfen alkış yapmayın. Alkış istemiyorum. 35 can benim yüreğimi parçalıyor. Benim kafamın kırılması asla ve asla beni üzmüyor. O canlar beni daha çok üzüyor" dedi.

Daha sonra makamına geçen Kaymakam Yavuz, burada da basın mensuplarının sorularını cevapladı. Kaymakam Yavuz şöyle dedi:

"3 gündür gerçekten çok yorgunuz ama geride kalan hizmetlerimiz kalan işlerimiz vardı. Durumu tekrar gözden geçirip ona göre işime devam edip etmeyeceğime karar vereceğim. Önümüzdeki hafta zaten programlanmış bir program için Ankara'ya gideceğim. 10 gün önce yaptığımız hizmetlerden dolayı yılın idarecisi seçilmiştik. O program dahilinde Ankara'ya gideceğiz. Sonraki aşamalara ondan sonra karar vereceğiz. Sağlığım çok iyi. Bütün Şırnaklılara, özellikle bize teveccüh gösteren bütün hemşehrilerime, beniarayan saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e, sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey'e, sayın Meclis Başkanımız Cemil Çiçek Bey'e, beni arayan bütün valilerimize müsteşarlarımıza şahsım ve ailem adına şükranlarımı arz ediyorum. Basından tek ricamız nolur sadece linç edenleri değil, bakın şu anda aramızda olan insanlar da var. Kafasında 10 tane dikiş olan, parmağı kırılan insanlar var. ve bunu yaparken bilerek yaptılar kafalarının, parmaklarının kırılacağını bilerek yaptılar. Ama bunu yapaninsanlar kime vurduklarını kimi taşladıklarını kimi öldürmeye çalıştıklarını bilmeyen insanlar. Dolayısıyla biz madalyonun öbür tarafına bakıyoruz. Benim için hayatını hiçe sayan insanlar daha değerlidir."

Bugün makamında duracağını söyleyen Kaymakam Yavuz, bu hafta izin kullanmayacağını ancak önümüzdeki hafta daha önceden planlanmış program için Ankara'ya gideceğini söyledi.

Kaymakam Yavuz'un ardından Taşdelen Köyü Muhtarı Fikret Kaya ile Şenoba Korucu Başı Hazım Babat da geçmiş olsun dileklerini ileterek kaymakama yapılan saldırıyı kınadılar.

(CB-ZG-AŞ-Y)03.01.2012 14: 31: 17 TSINNNN - ŞIRNAK

Kaynak: İHA
Şırnak'ta beton mikseriyle çarpışan ambulans alevlere teslim oldu Şırnak'ta beton mikseriyle çarpışan ambulans alevlere teslim oldu Bu cami, teravih namazında çocuklarla doluyor Bu cami, teravih namazında çocuklarla doluyor Şırnak'ta yoğun sis: Görüş mesafesi 5 metreye kadar düştü Şırnak'ta yoğun sis: Görüş mesafesi 5 metreye kadar düştü

Son Dakika Güncel Uludere Kaymakamı Görevine Başladı - Son Dakika


Advertisement