Uluğ Bey Çocuk Akademisi Yeni Yüzüyle Öğrencileri Ağırlıyor - Son Dakika

Uluğ Bey Çocuk Akademisi Yeni Yüzüyle Öğrencileri Ağırlıyor

05.03.2018 14:28
Uluğ Bey Çocuk Akademisi Yeni Yüzüyle Öğrencileri Ağırlıyor, System.String[]

Gürpınar Belediyesi bünyesindeki Uluğ Bey Çocuk Akademisi, yeni açılan atölyeler ve yenilenen konseptiyle öğrencilerini ağırlıyor.

Gürpınar Belediyesi bünyesindeki Uluğ Bey Çocuk Akademisi, yeni açılan atölyeler ve yenilenen konseptiyle öğrencilerini ağırlıyor.

Gürpınar Belediyesi, çocukların kendilerini tanımaları, bilgi ve becerilerini geliştirmeleri, zararlı ortamlardan uzak durmaları, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda üretken, yaşadığı topluma duyarlı ve güvenilir ortamda kendilerini geliştirmelerine rehberlik etmek amacıyla kurulan Uluğ Bey Çocuk Akademisi, oluşturduğu yeni atölyelerle hizmet kalitesini yükseltti.

Öğrencilerin yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlanan akademide görsel sanatlar, okuma ve akıl oyunları ile müzik atölyeleri açıldı.

Yeni materyallerle tam donanımlı hale getirilen İslami bilimler atölyesi, özel tasarlanan Ali Kuşçu Uzay Odası ve değerler eğitimi kapsamında öğrencileri en iyi şekilde geleceğe hazırlayan akademi, kısa sürede bir eğitim yuvası haline geldi.

Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, akademide öğrencilerin resim, ebru, tiyatro, drama, eğitsel oyunlar, müzik ve spor alanlarında aktivitelere katılmalarını sağladıklarını belirtti.

İlçedeki okullarda öğrenim gören öğrencilerin belli günlerde akademiyi ziyaret ederek bilgi sahibi olduklarını ifade eden Doğramacı, şunları kaydetti:

"Yeni Türkiye yolunda milli ve manevi değerlerine bağlı, okuyan, düşünen, üreten, tarihini ve medeniyetini tanıyan ve gelecek ufkuna sahip öncü bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu akademi öğrencilere eğitim anlamında önemli avantaj sağlıyor. Çocuklarımızın geleceğe daha emin adımlarla yürümeleri için Uluğ Bey Çocuk Akademisini kurduk. Her geçen gün yenilenen yüzüyle akademimizde öğrencilerimizi en iyi şekilde geleceğe taşıyoruz. Değerler eğitimi kapsamında çocuklarımıza Kur'an-ı Kerim de öğretiyoruz. İslami bilimler odasını ziyaret eden öğrenciler, İslam alimlerimizi tanıma fırsatı buluyor. Özel tasarlanan Ali Kuşçu Uzay Odası'nda ise evreni ve hakikati öğreniyor. Öğrencilerimizi değerlerini bilen donanımlı gençler olarak yetişmelerini amaçlıyoruz."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Uluğ Bey Çocuk Akademisi Yeni Yüzüyle Öğrencileri Ağırlıyor - Son Dakika


Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Meteoroloji 12 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'den Charlie Hebdo'nun skandal karikatürüne destek! Tepki yağıyor Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2,3 milyon dolar çalındı Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor