Ulus–pınarbaşı-Azdavay-Ağlı Yolu 16 Mart'ta İhale Edilecek - Son Dakika

Ulus–pınarbaşı-Azdavay-Ağlı Yolu 16 Mart'ta İhale Edilecek

19.02.2012 14:04
Ulus–pınarbaşı-Azdavay-Ağlı Yolu 16 Mart'ta İhale Edilecek, System.String[]

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus-Pınarbaşı-Azdavay-Ağlı yolunun yapılmayan 30 kilometrelik bölümünün ihalesinin 16 Mart'ta Karayolları Genel Müdürlüğünce gerçekleştirileceğini açıkladı.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus-Pınarbaşı-Azdavay-Ağlı yolunun yapılmayan 30 kilometrelik bölümünün ihalesinin 16 Mart'ta Karayolları Genel Müdürlüğünce gerçekleştirileceğini açıkladı.

Ulus-Pınarbaşı-Azdavay-Ağlı yolunun toplam uzunluğunun 106 km olduğunu belirten Milletvekili Tunç, 3-A standardında bulunan bu yolun 41 km'sinin Bartın ili sınırlarında yer aldığını, 2011 yılı içerisinde Ulus ilçe merkezinden geçen bölümünde önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini, Ulus ilçe merkezi girişindeki köprü ile ilçe merkezinin çıkışındaki viyadük çalışmalarının tamamlandığını aktardı. Ulus-Ağaköy arasında Hocaköy'deki tehlikeli virajın ortadan kaldırılması için gerekli çalışmalara başlandığını ifade eden Tunç, Ağaköy-Pınarbaşı-Azdavay-Ağlı istikametinde yapılmayan 30 km'lik bölümün ihalesinin de 16 Mart'ta Karayolları Genel Müdürlüğünce yapılacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, yatırım programına alınan Kozcağız-Kumluca- Abdipaşa yolunun ihale hazırlıklarının da devam ettiğini, yakın bir zamanda bu yolun ihalesini de gerçekleştireceklerini belirterek, Çakraz- Kurucaşile yolunun ihale sürecinin tamamlandığını, mevsim şartlarının düzelmesiyle birlikte inşaat çalışmalarına başlanacağını kaydetti.

Bartın-Arıt-Aydınlar kara yolu çalışmalarının 2012 yılı içerisinde devam edeceğini belirten Milletvekili Tunç, Kozcağız-Perşembe yolunun tamamlanmayan Ellibaş-Kozcağız arasının bu yıl içerisinde tamamlanacağını, Kozcağız-Hasankadı- Yenice yolunun proje çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.

Ulus–pınarbaşı-Azdavay-Ağlı Yolu 16 Mart'ta İhale Edilecek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Ulus–pınarbaşı-Azdavay-Ağlı Yolu 16 Mart'ta İhale Edilecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu Beşiktaş, 3 hafta sonra Denizli'de sahada! Canlı anlatım Son Dakika: Türkiye'de 26 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 75 can kaybı, 2198 yeni vaka tespit edildi Paşinyan yalanlarına yenisini ekledi: Türkiye Karabağ'a paralı asker yolladı Son Dakika: Bakan Koca tek tek sıraladı! İşte İstanbul için planlanan koronavirüs tedbirleri Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu Gölette cansız bedeni bulunan Afgan işçiyi oda arkadaşı öldürmüş