Uluslar Arası Antikacılar Fuarında İzmir Rüzgarı Esecek - Son Dakika

Uluslar Arası Antikacılar Fuarında İzmir Rüzgarı Esecek

09.02.2014 10:18
Uluslar Arası Antikacılar Fuarında İzmir Rüzgarı Esecek, System.String[]

İzmir'den sadece Sesil Müzayede Evi Başkanı Hüsran Akıllıoğlu'nun davetli olarak katıldığı dünyanın en önemli sanat merkezlerinden biri olan İtalya'nın Parma kentinde düzenlenecek olan 20. Uluslar arası Antikacılar Fuarı'nda İzmir rüzgarı esecek.

İzmir'den sadece Sesil Müzayede Evi Başkanı Hüsran Akıllıoğlu'nun davetli olarak katıldığı dünyanın en önemli sanat merkezlerinden biri olan İtalya'nın Parma kentinde düzenlenecek olan 20. Uluslar arası Antikacılar Fuarı'nda İzmir rüzgarı esecek.

Sesil Müzayede Evi bünyesinde yer alan İzmirli Ressam İsmail Beydili'nin 8 eseri de 26 Şubat-01 Mart tarihleri arasında yapılacak Fuar'da sergilenecek. 20 ' Mostra İnternazionale di Alto Antiquariato adıyla düzenlenen Fuara dünyanın önde gelen müzayede evleri katılırken, İzmir bu alandaki çalışmalarını da Parma'da dünyaya duyurma imkanı bulacak.

MİMARLIKTAN RESSAMLIĞA

Parma'da düzenlenen Fuar'da 8 eserinin birden sergilenecek olmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten Ressam İsmail Beydili, dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden birisi olan Parma'da İzmir'in adını duyuracaklarını söyledi. Mimarlık fakültesi mezunu olduğunu ve 1988-2001 yılı arasında mimarlık yaptığını anlatan Beydili, ressamlığa 2001 yılında Bozcaada'da Ressam Tayfur Sanlıman'dan aldığı resim dersleri ile başladığını söyledi. 2003 yılından itibaren resimleri ile sergilere de katıldığını belirten Beydili, "Ben resim ile hayatımı yorumluyorum. Kimi zaman günde 7 saat resim yapıyorum. Resim benim için bir meditasyon. O an yaşadıklarım, psikolojim resimlerime yansıyor. Çoğu zaman içsel çatışmalarım resimlerde yer alıyor. Sürrealizmden etkineniyorum" dedi.

DENEYİMSEL RESİMLER

Rönesans döneminin birçok ressamı gibi kendisinin de mimar bir ressam olduğunu aynı zamanda fotoğraf ve heykel ile de ilgilendiğine vurgulayan Beydili, fotoğrafta doğru anı yakalamaya çalıştığını, heykelde ise üç boyutlu düşündüğünü söyledi. Deneyimsel resim yapmayı sevdiğini bir dönem elle çalıştığını, daha sonra fırça kullandığını, akrilik ve şasi boyasıyla da eserler yarattığını belirten Beydili, ışığın söndüğü anı da resmettiğini kaydetti. Beydili, Parma'daki 8 eseri arasında Nergiz Çiçeği, Semazen, Nar gibi eserlerinin yer alacağını sözlerine ekledi.

İSMAİL BEYDİLİ KİMDİR?

1962 yılında Yolören'de doğdu. Edirne'de Mimarlık Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 2001 yılında Bozcaada'da Tayfur Sanlıman ile bire bir resim derslerine başladı. 2003 yılından itibaren kişisel sergiler açtı ve karma sergilere katıldı.2012 yılında yeni tarz arayışlarını sürdürdü. "Her resmim kendi içime bir adımdır varoluşumu arayan" başlığıyla; içsel çatışma ve çelişkiler ile resimlerinde yüzleşmeyi seçti. "Doğada hiçbir biçimi yeniden var edemezsiniz, olanlar ile yeni bir kurgu ve sunu yapabilirsiniz" düşüncesi ile sanat yolculuğuna devam etmektedir. Beydili, son beş yıldır çalışmalarına fotoğraf ve heykeli de ekleyerek yoluna devam etmektedir. - İZMİR

Uluslar Arası Antikacılar Fuarında İzmir Rüzgarı Esecek

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Uluslar Arası Antikacılar Fuarında İzmir Rüzgarı Esecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Pınar Altuğ, "Aldatan kadın mısınız?" sorusuna sert çıktı: Sana ne ya da kime ne! Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Akıl almaz olay! Soğuktan vücudu yanan ünlü dövüşçü bacaklarını kaybediyordu Kardiyoloji uzmanından korkutan uyarı! Kalp, koronada adeta hedef tahtası CHP'li Gürsel Tekin: CHP'nin cumhurbaşkanı adayı hazır, partimiz içinden bir isim Son Dakika: Türkiye'de 3 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 187 kişi vefat etti, 32 bin 381 yeni vaka tespit edildi Karadeniz'de ağlara takılan 8 kilogramlık levrek 1.040 liradan satışa sunuldu