Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri Başladı - Son Dakika

Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri Başladı

24.03.2016 12:02
Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri Başladı, System.String[]

Kültür Bakanlığı ve Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 6.’sı düzenlenen Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen 'Sanatta 50 Yıl' ve 'Emek Ödülleri' töreni ile başladı.

Kültür Bakanlığı ve Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 6.’sı düzenlenen Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen 'Sanatta 50 Yıl' ve 'Emek Ödülleri' töreni ile başladı.

Etkinliğin açılış konuşmasına 'Karanlık varsa sanatımız yok' sözleriyle başlayan FSK Başkanı Necip Evlice, sanattan güncel yaşama atıflarda bulunarak bir değerlendirme yaptı. Evlice, “Karanlık varsa sanatımız yok. Çünkü biz ışıkla ve onun aydınlattığı her şeyle çalışıyoruz. Görüyoruz ve gösteriyoruz. Gerek ülkemizde, gerekse dünyanın birçok yerinde, ne yazık ki insanlığın ve onlara ait birikimlerin karanlığa gömülme çabalarına tanıklık ettiğimiz bir dönemden geçiyoruz. Bu tanık oluş bizleri bir yandan derinden yaralayıp sarsarken; sanatçı duyarlılığımızla, gönüllerimizi ortaya koyarak, ışığın peşinden koşmaya; geleceğe, yarınlara; doğadan, yaşamdan, kentlerden, nehirlerden, sokaklardan, gökyüzünden ve kuşlardan ve bizden; ışıkla aydınlatılmış, fotoğrafla çerçevelenmiş hatıralar, bir bellek ve miras bırakmaya çalışıyoruz” dedi.

Düzenleme Kurulu’nda Sami Türkay, İlkay Tokaç; Yunus Topal, Canan Karabulut, Necip Evlice, Handan Güler, Duygu Nazire Kaşıkçı, Nurhan Han Erdem, Turna Özkaplan’ın yer aldığı 6. Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri’nde fotoğrafa ömrünü adamış sanatçılar da unutulmadı.

Ali Değer, Tekin Ertuğ, Mehmet Kocaoğlu’na Emek Ödülleri verilen törende, fotoğrafta 50 yılını dolduran Ersin Altan, Göker Müftüoğlu, Prof Güler Ertan, Hasan Saltık, Mehmet Bayhan, Osman Aziz Yeşil’e 'Sanatta 50 Yıl Heykelleri' takdim edildi.

Andrey Veretennikov’un “Dört Bir Yan”, Atölye Gri’nin “Geçmişten Günümüze”, Atölye Işık Gölge’nin “Düşünmek Cesaret İster”, Çankaya Belediyesi Çengel Kafe ve ÇAÇOY ekibinden engelli çocukların gözünden doğa, Fotoğraf Ustaları Fotoğraf Sergisi, Türkiye Fotomuhabirleri Derneği’nin “Ödüllü Basın Fotoğrafları”, FSK Karma Üye Sergisi “Değişim”, FSK Gezi Grubu’nun “ Arjantin Patagonyası”, Mehmet Turgut’un “1 Hayat İstiyorum”, Serkan Turaç ve Bedri Fırat Koçak’ın “Fotomotion”, Tekin Ertuğ Atölyesi’nin “Yaşayan Çamlıdere 1”, Yaratıcı Doğa Atölyesi’nin “Doğayı Farklı Algılamak”, Yaratıcı Portre Atölyesi’nin “Düşsel Portreler” sergileri, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nin tüm katlarında 31 Mart’a kadar izlenebilecek.

Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri Başladı
Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri Başladı
Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri Başladı
Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri Başladı
Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri Başladı

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Kültür Sanat Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri Başladı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Şenol Güneş'e 10 milyon TL tazminat verilecek 18:04 Şenol Güneş'e 10 milyon TL tazminat verilecek Eski uzman çavuş Musa Orhan'ın duruşmasına avukat cübbesiyle girmeye çalışan kişi, polislerin dikkati sayesinde yakalandı 17:52 Eski uzman çavuş Musa Orhan'ın duruşmasına avukat cübbesiyle girmeye çalışan kişi, polislerin dikkati sayesinde yakalandı Otel odasında yaşamını yitiren 24 yaşındaki Sedanur Şen'in son görüntüleri ortaya çıktı 17:38 Otel odasında yaşamını yitiren 24 yaşındaki Sedanur Şen'in son görüntüleri ortaya çıktı
Sokak köpeği besledikleri için saldırıya uğrayan kişilerin yeni görüntüleri ortaya çıktı 17:34 Sokak köpeği besledikleri için saldırıya uğrayan kişilerin yeni görüntüleri ortaya çıktı Eşini ve 1,5 aylık oğlunun üzerine kolonya dökerek yakan babanın ifadesi ortaya çıktı: Nasıl oldu bilmiyorum 17:22 Eşini ve 1,5 aylık oğlunun üzerine kolonya dökerek yakan babanın ifadesi ortaya çıktı: Nasıl oldu bilmiyorum Yeniden Refah Partisi'nden korona hamlesi! Zorunlu PCR testlerinin kaldırılması için Danıştay'a gittiler 16:46 Yeniden Refah Partisi'nden korona hamlesi! Zorunlu PCR testlerinin kaldırılması için Danıştay'a gittiler
Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi 16:22 Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi Kadir Ezildi'nin programında ortalık birbirine girdi! Yarışmacı, aldığı puanı beğenmeyince rakibini kovdu 16:02 Kadir Ezildi'nin programında ortalık birbirine girdi! Yarışmacı, aldığı puanı beğenmeyince rakibini kovdu
Advertisement