Uluslararası Arda Kanpolat Tiyatro Festivali ve Kongresi - Son Dakika
Güncel

Uluslararası Arda Kanpolat Tiyatro Festivali ve Kongresi

Uluslararası Arda Kanpolat Tiyatro Festivali ve Kongresi

Uluslararası Arda Kanpolat Tiyatro Festivali ve Kongresi Ödül töreniyle sona erdi

07.05.2012 08:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü tarafından düzenlenen " Uluslararası Arda Kanpolat Tiyatro Festivali ve Kongresi" Güzel Sanatlar Fakültesi Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

30 Nisan- 4 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen uluslararası festival ve kongrenin ödül törenine; Vali Memduh Oğuz, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Uygun, Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nil Ünlü Aycıl, Arda Kanpolat'ın ailesi Prof. Dr. Yücel Kanpolat ve Prof. Dr. Ayfer Kanpolat, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Protokol konuşmalarıyla başlayan ödül töreninde ilk konuşmayı Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nil Ünlü yaptı.

Aycıl törene katılanlara ve Kanpolat ailesine teşekkür ederek; festivale öğrencilerin teşvikiyle başladıklarını belirtti.

Adına festival düzenlenen merhum Arda Kanpolat'ın babası Prof. Dr. Yücel Kanpolat ise, kendisinin de bir bilim insanı olduğu belirterek, "Dünyanın bilime ihtiyacı var, bilgiyi paylaşarak daha yüksek seviyelere ulaşabiliriz" dedi. Arda Kanpolat'ın annesi Prof Dr. Ayfer Kanpolat ise, bu festivalin uluslararası düzeye taşınmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Sanatın olduğu yerde sevgi, sevginin olduğu yerde ise sanat eksik olmaz" dedi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Uygun ise ödül törenine katılan herkese teşekkür ederek bu festivalde emeği geçen ve özveride bulunan hocalara ve öğrencilere teşekkürlerini sundu.

Konuşmasında töreninin en büyük ödülünün orada bulunan insanlar olduğunu belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız ise, bütün katılımcıların farklı mesajlar yarattığını belirtti. Ödül alan herkesin insanları çok iyi anladıkları için iyi birer psikolog da olduğunu belirterek törene katılmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Son konuşmacı olarak kürsüye gelen Vali Memduh Oğuz, Muhsin Ertuğrul Sahnesinin çok kıymetli, pırlanta imalathanesi gibi yüksek değerler ürettiğini belirterek ödül törenine katılmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Güzel Sanatlar Fakültesinin halkla iç içe olması gerektiğini ve yüksek değerlerin halka dönmesi gerektiğini belirten Vali Oğuz; "Sizin çok yüksek gayretlerle burada ürettiğiniz yüksek değerlerden, insanın yücelmesi anlamında büyük katkısı olacak olan bu sanat faaliyetlerinden, ihtiyacı olan halkın yararlanmasına beraberce yardımcı olalım. Bu anlamda biz vilayet olarak her türlü yardımı yapmaya hazırız.

Hatta zaman zaman sahne oyunlarınıza bizlerde arkadaşlarımla birlikte katkıda bulunabiliriz. Eğer sahneye koyduğunuz oyununuzda müftü rolü varsa, müftü arkadaşımız bizzat kendisi canlandırarak katkı sağlasın, vali rolü varsa bizzat ben kendim de oynayabilirim. Yani sanatsal manada dayanışma ve kaynaşma olsun" dedi.

Konuşmalardan sonra dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Türkiye, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan ve İran'dan 10 üniversitenin katıldığı festivalde, ''En İyi Türk Kadın Oyuncu'' ödülünü SDÜ Sahne Sanatları Bölümü öğrencisi Merve Kayaalp aldı. ''En İyi Yabancı Kadın Oyuncu'' ödülüne ise Bulgar Oyuncu Vasilena Getskova layık görüldü.

''En İyi Türk Erkek Oyuncu'' ödülüne oyuncu Erman Erbek, ''En İyi Yabancı Erkek Oyuncu'' ödülüne ise Petr Florıan layık görüldü.

''En İyi Yardımcı Türk Kadın Oyuncu'' ödülüne Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden Baha Sürer, ''En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu'' ödülüne Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü'nden Cengiz Sürücü, ''En İyi Yönetmen'' ödülüne Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Bülent Özbirgül ve Mustafa Kayabaşı, ''En İyi Dekor Tasarım'' ödülüne Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Emir Budunoğlu layık görüldü.

''En İyi Ekip'' ödülü Anadolu Üniversitesi'ne, ''Jüri Özel Ödülü'' ise İtalya ve İran'a verildi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Uluslararası Arda Kanpolat Tiyatro Festivali ve Kongresi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Akşener'in eski basın danışmanı Murat İde, İmamoğlu için seçim şarkısı hazırladı
  11:27 Akşener'in eski basın danışmanı Murat İde, İmamoğlu için seçim şarkısı hazırladı

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in son dönemde ağır eleştirilerde bulunduğu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. 2023 Kasım ayında görevden alınan Akşener'in eski basın danışmanı Murat İde, İmamoğlu için seçim şarkısı hazırladı. İde şarkıyı "5 yıllık şahitliğimin ürünüdür bu şarkı" sözleriyle paylaştı.

 • Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok
  10:56 Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok

  Alparslan Türkeş'in kızı ve İYİ Parti Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş partisi tarafından Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak ilan edilirken, gelişme ülkü ocaklarını kızdırdı. Türkeş'in "Adana'nın hakkı daha fazlası" yazılı pankartının yanına kendi pankartlarını asan Adana Ülkü Ocakları, "Adana'da ihanete geçit yok" ifadesini kullandı. Ülkü ocaklarının "İhanet" kelimesini çevreleyen ok işaretiyle Ayyüce Türkeş'i göstermeleri dikkatlerden kaçmadı.

 • Viyana'da bir genelevde 3 kadının cesedi bulundu, şüpheli yakalandı
  10:33 Viyana'da bir genelevde 3 kadının cesedi bulundu, şüpheli yakalandı

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, genelev binası içinde 3 kadın cesedi buldu. Kadınların cansız bedenlerinde kesikler ve bıçak yaraları tespit eden polis olayla ilgili olarak 27 yaşındaki bir Afgan şüpheliyi gözaltına aldı. Saldırganın yerel medyaya son müşteri olarak geneleve girmek istediğini geri çevrilmesi üzerine gururu incindiği için böyle bir katliam yaptığını söylediği öğrenildi.

 • Eşini öldüren adamdan korkunç itiraf!
  10:12 Eşini öldüren adamdan korkunç itiraf!

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde boşanma aşamasındaki eşi Saliha Gizem Yıldızhan'ı iple boğarak öldüren Fırat Yıldızhan, savcılık ifadesinde suçunu itiraf etti. Yıldızhan, eşinin direnmesi üzerine boğazını hareketsiz kalana kadar sıktığını ve ölmesini istediği için hastaneye götürmediğini söyledi. Cesedi kardeşiyle birlikte gömen şahıslar tutuklandı.

 • Arkadaşını ziyaret eden genç kız feci şekilde can verdi
  10:00 Arkadaşını ziyaret eden genç kız feci şekilde can verdi

  Manisa'nın Alaşehir ilçesinde bir evde çıkan yangında, evde tek başına kalan genç kız hayatını kaybetti. Yangın sırasında apartman sakinleri tahliye edildi ve itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • KKTC'de tuhaf işler oluyor! Eski bakanın ardından emekli Korgeneral Ömer Paç tütün kaçakçılığından tutuklandı
  09:51 KKTC'de tuhaf işler oluyor! Eski bakanın ardından emekli Korgeneral Ömer Paç tütün kaçakçılığından tutuklandı

  KKTC'de yürütülen sahte diploma ve yolsuzluk soruşturması çerçevesinde KKTC'de 5 dönem bakanlık yapan Kemal Dürüst ve eşi Meray Dürüst'ün tutuklanmasının ardından bu kez de elektronik sigara tütünü kaçakçılığı yaptığı öne sürülen eski KKTC Barış Kuvvetleri Komutanı emekli Korgeneral Ömer Paç tutuklandı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yanıtladı! Kirada yüzde 25 uygulaması devam edecek mi?
  08:58 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yanıtladı! Kirada yüzde 25 uygulaması devam edecek mi?

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konut kiralarında yüzde 25 zam sınırının 1 Temmuz 2024'te sona ereceğini ve bu durumun devam etmeyeceğini açıkladı. Bakan Tunç, kira davalarında arabuluculuk döneminin başladığını ve fahiş artışların önüne geçmek için bu uygulamaya geçildiğini belirtti.

 • 4 ilde eş zamanlı operasyon!
  08:37 4 ilde eş zamanlı operasyon! "Çakar" isimli organize suç örgütü çökertildi, elebaşları dahil 8 kişi yakalandı

  Yalova merkezli 4 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Kafes-47" operasyonlarında bölgede "Çakar" olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda örgütün elebaşlarından Yılmaz ve Erdem Çakar'ın da içerisinde bulunduğu 8 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar sonucu çok miktarda Türk Lirası ile çok sayıda senet, çek, tapu ve dijital materyale el konuldu.

 • Kaza sonrası savrulan otomobil bariyerlere saplandı! Anne ve baba öldü, kızları yaralandı
  07:54 Kaza sonrası savrulan otomobil bariyerlere saplandı! Anne ve baba öldü, kızları yaralandı

  Ankara'nın çarpışan otomobillerden birinin savrularak bariyerlere saplandığı kazada anne ve baba hayatını kaybetti, kızları ise yaralandı.


Advertisement