Son Dakika Haberleri: Uluslararası Bartok Festivali

Uluslararası Bartok Festivali

3 yıl önce

Hacettepe Üniversitesi Uluslararası Bartok Müzik Festivali ve Sempozyumu, 24-30 Nisan'da gerçekleştirilecek.

Uluslararası Bartok Festivali, System.String[]
Hacettepe Üniversitesi Uluslararası Bartok Müzik Festivali ve Sempozyumu, 24-30 Nisan'da gerçekleştirilecek.

Etkinliğin tanıtım toplantısı, Ankara Hilton Oteli'nde yapıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan  Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss, Macar besteci ve piyanist Bartok anısına küresel ölçekte yapılacak en büyük etkinliğin Ankara'da düzenlenecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İki ülke arasındaki ilişkilerin her geçen gün arttığına vurgu yapan Kiss, Bartok'un da 1936 yılında Türkiye'ye gelerek Ahmet Adnan Saygun ile çalıştığını ve güçlü bir dostluk kurduğunu anımsattı. 

Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Şebnem Harput da üniversitesinin üst düzey akademisyen yetiştirmesinin yanı sıra çeşitli sanatsal faaliyetlerde de bulunduğunu belirterek, festivalin hem iki ülke arasındaki ilişkileri artıracağını hem de Başkent'in sanat hayatına katkı sağlayacağını ifade etti.

TRT Radyo Dairesi Başkanı Amber Türkmen ise kurum olarak festivali desteklemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti ve canlı yayınlarla festivale katkı sağlayacaklarını bildirdi.

Festivalde orkestra konserleri, resitaller ve modern dans gösterileri sergileneceği bildirildi.

Etknlik programına www.bartokfestival.hacettepe.edu.tr adresinden ulaşılabiliyor.Süpermarkette Cinsel İlişki Skandalının Kahramanı Konuştu: Bu Delilikti, Ülkeyi Terk Etmek İstiyorum Arabada İlişkiye Giren Çift Egzoz Gazından Zehirlenerek Hayatını Kaybetti

15 Temmuz Kahramanı Ömer Halisdemir'in Son Görüntüleri Ortaya Çıktı