Son Dakika Haberleri: Uluslararası Basın Kurumlarından Erdoğan'a Mektup: Gazetecilere Yapılan Saldırıları Kınayın

Uluslararası Basın Kurumlarından Erdoğan'a Mektup: Gazetecilere Yapılan Saldırıları Kınayın

4 gün önce

Türkiye'de beş gün içinde gazeteciler Yavuz Selim Demirağ ve İdris Özyol'a saldırı düzenlenmesi uluslar arası basın ve ifade hürriyeti savunucusu kurumları harekete geçirdi.

Uluslararası Basın Kurumlarından Erdoğan'a Mektup: Gazetecilere Yapılan Saldırıları Kınayın, System.String[]
Türkiye'de beş gün içinde gazeteciler Yavuz Selim Demirağ ve İdris Özyol'a saldırı düzenlenmesi uluslar arası basın ve ifade hürriyeti savunucusu kurumları harekete geçirdi. Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ), Gazetecileri Koruma Komitesi (CPJ), PEN International'ın da aralarında bulunduğu 19 kurum Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açık mektup göndererek, "Saldırıları kamuoyu önünde kınamanızı istiyoruz." dedi. Erdoğan'a "adalet" çağrısında bulundu.

10 Mayıs tarihinde Yeniçağ gazetesinden Yavuz Selim Demirağ Ankara'da evinin önünde beyzbol sopasıyla saldırıya uğradı. Bu olayla ilgili gözaltına alınan 6 kişi 24 saat sonra serbest bırakıldı.
Kaynak: Euronews.com

Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 11:07 CHP'li Belediye Başkan Yardımcısına Yönelik Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı Türkiye, ABD Menşeli 22 Üründe Uygulanan Gümrük Vergisini Yarıya İndirdi Brezilyalı Oyuncu Jessica May, İstiklal Marşı Okunurken Ağladı Hesabına Fazla Yatan Bir Kilo Altını İade Etmek İçin Bankalara Dil Döktü, Dilekçe Yazdı