Uluslararası Bodrum Bale Festivali Başlıyor - Son Dakika

Uluslararası Bodrum Bale Festivali Başlıyor

14.07.2014 18:27
Uluslararası Bodrum Bale Festivali Başlıyor, System.String[]

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde 12'nci Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Türkiye'den ve dünyadan seçkin bale yapıtlarını, zarafetin dili bale ile izleyicilerin beğenisine sunacak.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde 12'nci Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Türkiye'den ve dünyadan seçkin bale yapıtlarını, zarafetin dili bale ile izleyicilerin beğenisine sunacak.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, Denizbank'ın ana sponsorluğu ile Bodrum Belediyesi'nin desteği sayesinde seyirciyle buluşturulan 12'nci Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 19 Temmuz- 6 Ağustos 2014 tarihleri arasında izleyicilerle buluşacak. Festival kapsamında Türkiye'den ve dünyadan bale sanatına ismini yazdırmış yıldız topluluklar, gerçek bir sanat şöleni yaşatacak. Bu yıl sanatseverlere 6 bale prodüksiyonu, 9 seçkin muhteşem temsille unutulmaz anlar yaşatacak.

Festivalin dünyaca ünlü isimleri arasında İspanya'dan Flamenko ustaları Carlos Saura Flamenko Hoy Gösteri Topluluğu ile Moskova Akademik Klasik Bale Tiyatrosu'nun yer alacağı belirtildi. Festivalin açılışının Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eseri çalıkuşu ile olacağı belirtildi. Festivalin kapanışındaki son iki temsilin sahibi Moskova Akademik Klasik Bale Tiyatrosu'nun sahne alacağı ifade edildi. Natalia Kasatkina ve Vladimir Vasilyov'un kurucusu olduğu, Rusya'nın 3 önemli bale topluluğundan biri olan yabancı konuk topluluk, Alexandre Dumas'nın ölümsüz romanı Kamelyalı Kadın'ı büyük Rus ekolüyle bale sahnesine aktaracağı kaydedildi. Festivalin tanıtım toplantısının Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni Prof. Rengim Gökmen, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon ve Festival Sanat Yönetmeni Zeynep Sunal'ın katılımlarıyla 18 Temmuz Cuma günü sabahı LVzz Otel'de düzenleneceği belirtildi. - Muğla

Uluslararası Bodrum Bale Festivali Başlıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Uluslararası Bodrum Bale Festivali Başlıyor - Son Dakika


Son Dakika

Kız arkadaşını bıçaklayıp sosyal medyadan paylaştı: Ben gururluyum, yapmayın etmeyin dedim bıçakladım BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Cinnet getiren kayınpeder dehşet saçtı! Torunlarının gözü önünde gelinini vurup, intihar etti