Uluslararası Pediatri Kurumu'na Türkiye'den Atama - Son Dakika

Uluslararası Pediatri Kurumu'na Türkiye'den Atama

09.02.2018 10:40
Uluslararası Pediatri Kurumu'na Türkiye'den Atama

Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörlüğü'ne, Türkiye Milli Pediatri Derneği Genel Koordinatörlüğü görevini yürüten Kerem Hasanoğlu atandı.

Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörlüğü'ne, Türkiye Milli Pediatri Derneği Genel Koordinatörlüğü görevini yürüten Kerem Hasanoğlu atandı.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, 140 ülkede aktif olan IPA'nın 1 milyonun üzerinde çocuk doktoru üyesi bulunuyor.

IPA Başkanı Errol Alden, Hasanoğlu'nun IPA Dış İlişkiler Direktörlüğü'ne atamasını şöyle değerlendirdi:

"Dünya çapındaki organizasyonların daha da güçlenmesi için Kerem Bey'e teklif götürdük. Kendisi de bu önemli görevi kabul etti. Bu bizim için heyecan verici bir durum. Kendisinin tecrübeleriyle kurumuzu daha da güçlü bir noktaya taşıyacağız. Sayın Hasanoğlu'nun birçok ülkeyle sıcak ilişkileri, yaptığı olağanüstü çalışmalar, bu teklifi kendisine götürmemizde etkili oldu. Kendisi Türk Hükümeti ile de sıcak ilişkiler kurmamızı ve birçok konuyu görüşmemizi sağladı. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde Türkiye'ye bir ziyaret planlıyoruz."

Kerem Hasanoğlu, teklifin kendisini gururlandırdığını ifade ederek, IPA'nın Afrika'dan Avrupa'ya, Asya'dan Uzak Doğu'ya pek çok yerde çocuklar için çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Dünya üzerindeki tüm çocuklar, özellikle de savaş mağduru ve mülteci çocuklar için farklı çalışmalar yapacaklarına değinen Hasanoğlu, "Bir Türk olarak Türkiye'nin yürüttüğü önemli çalışmaları diğer üyelerimize vurguluyoruz, daha da vurgulayacağız. Örnek çalışmaların yürütülmesi için de temaslara başladık. Uluslararası camiada ülkemizin çabalarını daha güçlü dile getirebileceğiz. Uluslararası Pediatri Kurumu olarak çok daha geniş çaplı çalışmalar ve faaliyetler yürütüyoruz. Çünkü her çocuğun yaşam hakkı var, onlar geleceğimiz." ifadelerini kullandı.

Anadolu Otoyolunun bazı kesimlerinde bakım onarım çalışmaları yapılıyor Anadolu Otoyolunun bazı kesimlerinde bakım onarım çalışmaları yapılıyor SOYLU BÜTÜN DÜNYAYA VARLIĞINI İFADE EDEN BİR TÜRKİYE VAR SOYLU BÜTÜN DÜNYAYA VARLIĞINI İFADE EDEN BİR TÜRKİYE VAR Bakan Soylu: 'Ne söylerlerse söylesinler, Libya'da, Doğu Akdeniz'de huzuru temin eden bir Türkiye var' Bakan Soylu: 'Ne söylerlerse söylesinler, Libya'da, Doğu Akdeniz'de huzuru temin eden bir Türkiye var'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Uluslararası Pediatri Kurumu'na Türkiye'den Atama - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement