Son Dakika Haberleri: Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin Jürisi Belli Oldu!

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin Jürisi Belli Oldu!

4 ay önce

Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali bu yıl 3-9 Kasım 2017 tarihleri arasında 'Adalet' ana temasıyla yapılacak. 

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin Jürisi Belli Oldu!, System.String[]

4 Ağustos'ta sona eren ve yaklaşık 550 uzun metraj filmin başvurduğu festivalde; değerlendirmeler sonucunda Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması'nda toplam on film yarışacak. En iyi film10.000 euro ödül alacak. Seyircilerin yarışma filmleri arasından seçtiği filme ise  Habertürk seyirci ödülü verilecek. Uzun metraj jürisinde  Feride Çiçekoğlu (Başkan),  Demet Evgar, Selman Dursun,  Tarık Tufan ve  Barry Ward yer alıyor.

Yaklaşık 3000 tane kısa filmin başvurduğu Altın Terazi Kısa Film Yarışması'nda ön elemeyi geçen on film yarışmaya hak kazanacak. Yarışmanın ödülü 2.500 euro olarak belirlendi. Kısa metrajın ana jürisinde  İlksen Başarır (Başkan),  Funda Eryiğit ve  Faysal Soysal yer alırken, ön jürisi Korhan Bozkurt,  Yosi Mizrahi ve  Deniz Uğur'dan oluşuyor.

Festival bu yıl yine 'Yarışma', 'Panaroma, 'İz Bırakanlar' seçkisiyle seyircinin karşısına çıkacak, bu bölümler kapsamında 30 tane uzun metrajlı film seyirciyle buluşacak.

Festival bu yıl uzun ve kısa film yarışmaları, gösterimlerin yanı sıra düzenlenecek paneller, atölye çalışmaları ile  Beyoğlu Atlas ve  Nişantaşı City's sinemalarında seyirciyle buluşacak. Festivalin akademik kısmında ise 'Hukuk Devletinin Terör ve Darbelere Karşı Korunması' konusunda akademik sunumlar gerçekleştirilecek.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


10 Yaşındaki Necmi, Yatakta Bastığı Annesi ve Komşusu Tarafından Yastıkla Boğuldu Bursa'da Kadın Görevli, Mutlak Bir Uçak Faciasını Önledi
Ece Dizdar, Kendisinden 10 Yaş Küçük Sevgilisiyle Öpüşürken Yakalandı