Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Akademisi Yürürlüğe Girdi - Son Dakika

Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Akademisi Yürürlüğe Girdi

08.09.2012 11:00
Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Akademisi Yürürlüğe Girdi, System.String[]

Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Akademisi Kurucu Anlaşması'nın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı.

Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Akademisi Kurucu Anlaşması'nın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı. Yolsuzlukla mücadelede, uluslararası ağı ve işbirliğini geliştirmeyi amaçlayan akademi, söz konusu mücadelede teknik yardımdan yolsuzlukla mücadele eğitimine önemli görevler üstleniyor.

Türkiye Cumhuriyeti adına 21 Aralık 2010 tarihinde Viyana'da imzalanan 'Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Akademisi Kurucu Anlaşması'nın onaylanması uygun bulunarak Resmi Gazete'de yayınlandı. Kanun bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

Anlaşma gereği, kurulun merkezi Viyana olurken, anlaşma şunları amaçlıyor: "Yolsuzlukla mücadele anahtar konumunda olan teknik yardım sağlanması ve kapasite artımını sağlamak, yolsuzlukla mücadele eğitimi, mesleki eğitim ve araştırma çalışmaları ile yolsuzlukta mücadelede uluslararası ağı ve işbirliğini geliştirmek."

Toplam 11 üyeden oluşan kurul tarafından yönetilecek olan uluslararası kuruluşun üyeleri 6 yıllık bir görev için seçilecek ve ikinci defa seçilemeyecek.

Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Akademisi Yürürlüğe Girdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Akademisi Yürürlüğe Girdi - Son Dakika


Son Dakika

Ermenistan'a üst düzey darbe! Dağlık Karabağ'ın sözde savunma bakanı cephede yaralandı Fatih Terim, Feghouli'ye Ankaragücü maçında ilk 11'de yer vermeyecek Bugün yeni parti için yola çıkacak Sarıgül'den "Cumhur İttifakı'na mı katılacaksınız?" sorusuna yanıt Hollandalı Geert Wilders'tan küstah NATO çağrısı: Türkiye atılsın Akıllara durgunluk veren olay! 8 yaşındaki çocuk 3 kişiyi öldürdü 2 günlük bebeğini öldürdüğü ileri sürülen anne, canlı yayınında gözaltına alındı Uzman isim Hatay'da öldürülen teröristlerle ilgili çarpıcı detayı paylaştı: Paramotorla sınırı geçmeleri Türkiye'de ilk kez oldu Silikonlarını yenilettiği konuşulan Serenay Sarıkaya eve çağırdığı doktoruna muayene oldu