Umberto Eco'nun Yeni Kitabı 'Numero Zero' - Son Dakika

Umberto Eco'nun Yeni Kitabı 'Numero Zero'

25.03.2015 10:35
Umberto Eco'nun Yeni Kitabı 'Numero Zero', System.String[]

İtalyan yazar Umberto Eco’nun yeni kitabı artık İtalya’da gün yüzüne çıktı.

İtalyan yazar Umberto Eco’nun yeni kitabı artık İtalya’da gün yüzüne çıktı. ‘Numero Zero’ isimli kitabın konusu Mussolini, medya oyunu, söylentiler ve cinayet hakkında.

Modern klasikler olarak kabul edilen Gülün Adı ve Foucault Sarkacı kitaplarının yazarı Umberto Eco’nun yeni romanı artık İtalya’da okurla buluştu. Roman Mussolini ve metresinin 1945’te Como Gölü’nde vurulması ve 1992 yılında Milan’da yaşayan Colonna isimli yazar hakkındaki hikayeleri anlatıyor.

Yayıncı Harvill Secker ise ‘Numero Zero’nun 'medya oyunları, mafya, aşk ve cinayetle' okuru ateşlediğini ve İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana 'İtalya’yı şekillendiren güçler savaşını yansıttığını' belirtiyor.

Öte yandan, kitabın başka dillere çevirileri başlarken, İngiltere’de İngilizce basımı ise Kasım’da yapılacak.

İtalyan bilim adamı, yazar, edebiyatçı, eleştirmen ve düşünür olan Umberto Eco, Gülün Adı ve Foucault Sarkacı gibi romanlarıyla ün kazanmıştı. Yazarın son romanı Prag Mezarlığı ise 2011 yılında yayınlanmıştı.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Kültür Sanat Umberto Eco'nun Yeni Kitabı 'Numero Zero' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Borsa 6 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti