Ümit Özdağ: "Gelin Bizimle Birlikte Yürüyün ve Bu Yürüyüşü Onurla Hep Birlikte Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ebedi İstirahatgahı... - Son Dakika
Güncel

Ümit Özdağ: "Gelin Bizimle Birlikte Yürüyün ve Bu Yürüyüşü Onurla Hep Birlikte Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ebedi İstirahatgahı...

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün Kastamonu'nun İnebolu ilçesinden Ankara'ya başlattığı "İstiklal Yolu Zafer Yürüyüşü" öncesi yaptığı konuşmada, "Bütün Türk gençliğine sesleniyorum; 10 Eylül'e kadar istiklal yolu üzerindeki yürüyüşümüze devam edeceğiz. Eğer siz de Atatürk'e, silah arkadaşlarına, İstiklal Harbimizin şehitlerine ve gazilerine saygınızı göstermek; istiklal yolunda yürüyen Şerife bacılara, onların emeklerine saygınızı göstermek istiyorsanız hangi partiye oy verdiğiniz önemli değil. 'Bu Cumhuriyet’ten başka Cumhuriyetim yok' diyorsanız gelin bizimle birlikte yürüyün ve bu yürüyüşü onurla hep birlikte ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de sona erdirelim" dedi.

28.08.2023 15:24  Güncelleme: 17:44
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün Kastamonu'nun İnebolu ilçesinden Ankara'ya başlattığı "İstiklal Yolu Zafer Yürüyüşü" öncesi yaptığı konuşmada, "Bütün Türk gençliğine sesleniyorum; 10 Eylül'e kadar istiklal yolu üzerindeki yürüyüşümüze devam edeceğiz. Eğer siz de Atatürk'e, silah arkadaşlarına, İstiklal Harbimizin şehitlerine ve gazilerine saygınızı göstermek; istiklal yolunda yürüyen Şerife bacılara, onların emeklerine saygınızı göstermek istiyorsanız hangi partiye oy verdiğiniz önemli değil. 'Bu Cumhuriyet'ten başka Cumhuriyetim yok' diyorsanız gelin bizimle birlikte yürüyün ve bu yürüyüşü onurla hep birlikte ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de sona erdirelim" dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün Kastamonu'nun İnebolu ilçesinden Ankara'ya "İstiklal Yolu Zafer Yürüyüşü" başlattı. Yürüyüş öncesinde İnebolu'da konuşan Özdağ, şunları söyledi:

"NE YAZIK Kİ CUMHURİYETİMİZİ KUTLAMAMAK, YÜZÜNCÜ YILI KUTLAMAMAK DOĞRULTUSUNDA ADETA BÜYÜK BİR ÇABA SARF EDİYORLAR"

"Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutluyoruz. Bu yüz yıl kolay geçmedi. Bu yüz yıl 1683'te Viyana önünde başlayıp 1921'de Sakarya önüne kadar süren ve yüzlerce yıl bir milletin bir ordunun ve bayrağın üç kıtadan geri çekilmesi sonucunda kazanılan nihai bir zaferden sonra Türk'ün elinde kalan son vatan parçasında kurulan Cumhuriyet'in hikayesidir. Bu Cumhuriyet'i hiçbir emek sarf etmeden hiçbir noktasında inşasına katkı vermeden hazır bulanlar; kendilerinden önce katlanılan büyük eziyetleri, halkın yapmış olduğu büyük fedakarlıkları görmemezlikten gelip var olan her şeyi kendi yaptıklarını zannedenler bugün Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı şanla, şerefle ve büyük törenlerle kutlanmayı hak ederken ne yazık ki Cumhuriyetimizi kutlamamak, yüzüncü yılı kutlamamak doğrultusunda adeta büyük bir çaba sarf ediyorlar.

Oysa cumhuriyet Türk milleti için 1683-1921 yılları arasındaki geri çekilme, imha, soykırım ve tehcirlerden sonra adeta bir ikinci Ergenekon olmuştur. Türk milleti bu yüz yıl içinde yaralarını sarmış, asırlardır ihmal edilmiş Anadolu'yu taş taş, adım adım, ray ray döşemiş ve sağlıksız, hasta, okumamış bir toplumu sağlığına, eğitime ve sanayileşmeye doğru adım adım ileri sevk etmiştir. Şimdi Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutlarken görüyoruz ki yüz sene önce işgal ordularıyla bu toprakları işgal edip Türk milletinin hukukunu sona erdirmek isteyenler kavimler göçü benzeri göçlerle ülkemizi işgal etmektedirler. Biz bütün Türk halkına Zafer Partisi olarak bu konuda öncülük yaparak bu amansız işgale karşı bu örtülü ve sessiz istilaya karşı Türk milletinin 'vatanımı geri istiyorum' şeklindeki talebini siyasetin gündemine taşıdık ve bunu yaparken de güç aldığımız kaynak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının vermiş olduğu şanlı mücadele, istiklal harbimiz ve Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi oldu.

"HEP BİRLİKTE EBEDİ BAŞKOMUTANIMIZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN EBEDİ İSTİRAHATGAHI ANITKABİR'DE SONA ERDİRELİM"

Bugün 28 Ağustos 2023, bundan 103 sene önce 28 Ağustos 1920'de bir vapur İnebolu kıyılarına silah ve cephane taşıyarak yaklaştı. Teknelerle İnebolulu kahraman kayıkçılar silahları ve cephaneleri vapurdan kıyıya indirdiler. Kıyıya inen silah ve cephanelerde kanılara yüklenerek Ankara'ya doğru yola çıkarıldı. İstiklal Harbi işte balıkçılar, onların tekneleri, kanılar, kanıların başındaki Şerife bacılar onların taşıdıkları cephane, silah ve İnebolu halkının kahraman direnişi sayesinde kazanıldı. Aradan 103 sene geçtikten sonra aziz Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılını kutlamak ve Türk halkına 'bu sene yüzüncü yıl şanlı Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı artık silkinin, toparlanın, ayağa kalkın, Cumhuriyet'in yüzüncü yılını kutlayın' diyerek yola çıkacağız. Bu yol uzun bu yol zor ama hiç unutmayalım ki bizim savaş olmayan barış dolu bir ortamda devlet kara yolundan güvenle yapacağımız yürüyüşü Şerife bacılar ayaklarında çarıklarla, sırtlarında cephaneyle, kucaklarında çocuklarıyla, kar, fırtına altında veya yanan güneş altında aç ve susuz yapmışlardı. Bizim yürüyüşümüz onların zor, cefalı ama onurlu yürüyüşüne de 103 sene sonra bir saygı duruşu anlamına geliyor.

Buradan bütün Türk gençliğine sesleniyorum; 10 Eylül'e kadar istiklal yolu üzerindeki yürüyüşümüze devam edeceğiz. Eğer siz de Atatürk'e, silah arkadaşlarına, İstiklal Harbimizin şehitlerine ve gazilerine saygınızı göstermek; istiklal yolunda yürüyen Şerife bacılara, onların emeklerine saygınızı göstermek istiyorsanız hangi partiye oy verdiğiniz önemli değil. 'Bu Cumhuriyet'ten başka Cumhuriyetim yok' diyorsanız gelin bizimle birlikte yürüyün ve bu yürüyüşü onurla hep birlikte ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de sona erdirelim.

Ümit Özdağ: "Gelin Bizimle Birlikte Yürüyün ve Bu Yürüyüşü Onurla Hep Birlikte Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk\'ün Ebedi İstirahatgahı...
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Ümit Özdağ: 'Gelin Bizimle Birlikte Yürüyün ve Bu Yürüyüşü Onurla Hep Birlikte Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ebedi İstirahatgahı... - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Muharrem İnce'ye yönelik sahte paylaşımlar yapanlar hakkında karar verildi
  11:09 Muharrem İnce'ye yönelik sahte paylaşımlar yapanlar hakkında karar verildi

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye yönelik sahte paylaşımlar yapan 'Ankara Kuşu' adlı sosyal medya hesabının kullanıcısı Oktay Yaşar ile Veli Koçak, 'silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım' suçundan yargılandıkları davadan beraat etti. Ankara19. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıkların suçun unsurlarının oluşmaması nedeniyle beraatlerine karar verdi.

 • Özel: Seçilen belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak
  10:58 Özel: Seçilen belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın mal varlığını açıklamasına ilişkin bir soruya "Seçilen bütün belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak" karşılığını verdi.

 • Merkez'in faiz kararı öncesi dolar ne kadar?
  10:47 Merkez'in faiz kararı öncesi dolar ne kadar?

  Dolar/TL, güne değer kazancıyla başlamasının ardından 31,0350 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksi ise düşüş eğilimini üst üste üçüncü işlem gününe taşıyor. Fed'in faiz indirimlerine dair belirsizlikler varlık fiyatları üzerinde etkili oluyor. TCMB'nin politika faizini sabit bırakması bekleniyor.

 • Türkiye'de evlenme ve boşanma istatistikleri açıklandı
  10:41 Türkiye'de evlenme ve boşanma istatistikleri açıklandı

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun yayımladığı verilere göre, geçen yıl Türkiye'de evlenen çiftlerin sayısı 565 bin 435'e, boşanan çiftlerin sayısı ise 171 bin 881'e düştü. İlk evlenme yaşının arttığı görülen verilere göre, erkekler için ortalama ilk evlenme yaşı 28,3, kadınlar için ise 25,7 olarak kaydedildi. Boşanmaların büyük bir kısmı evliliğin ilk 5 yılında gerçekleşti. Ayrıca, yabancı gelinlerin yüzde 5,5'ini Özbekler oluştururken, yabancı damatların yüzde 21,9'u Almanlar oldu.

 • Birce Akalay ve Hakan Kurtaş ilişki yaşamaya başladı
  10:40 Birce Akalay ve Hakan Kurtaş ilişki yaşamaya başladı

  Uzun süredir yalnız olan güzel oyuncu Birce Akalay, gönlünü meslektaşı Hakan Kurtaş'a kaptırdı. Bir süredir gözlerden uzak aşk yaşayan çift, 14 Şubat'ta Beyoğlu'ndaki bir sinemada el ele film izledi.

 • Oyuncu Cemal Hünal ve Lale Cangal boşanma kararı aldı
  10:17 Oyuncu Cemal Hünal ve Lale Cangal boşanma kararı aldı

  13 yıl önce nikah masasına oturan ve bir oğulları olan Cemal Hünal ile Lale Cangal çifti boşanma kararı aldı. Bir süredir ayrı yaşadıklarını söyleyen çift, resmi bir başvuruda bulunmadıklarını da belirtti.

 • CHP lideri Özgür Özel, 'Hatay' kararını nasıl verdiklerini anlattı
  09:59 CHP lideri Özgür Özel, 'Hatay' kararını nasıl verdiklerini anlattı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay sürecinin kötü yönetilmediğini belirterek, mevcut başkan Lütfü Savaş'ın yeniden aday gösterildiğini açıkladı. Hatay adayının belirlenmesi sürecinde yaşanan tartışmalar sonucunda gece yarısından sonra CHP, Lütfü Savaş'ın adaylığını resmen duyurdu. Özel, Hatay'ın duygularına anlayış gösterdiklerini ve yapılan anketler sonucunda Lütfü Savaş'ın CHP'nin en iyi adayı olduğunu belirtti.

 • Mehmet Özhaseki: Erzincan'daki madenin fay hattına kurulduğunu ilk kez duyuyorum
  09:58 Mehmet Özhaseki: Erzincan'daki madenin fay hattına kurulduğunu ilk kez duyuyorum

  Erzincan İliç'te meydana gelen maden faciasının ardından 9 işçinin arama çalışmaları durduruldu. Madenin aktif fay hattı üzerinde kurulduğu iddialarına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 'İlk defa duyuyorum, ihbar kabul ediyorum, bunu araştıracağım.' şeklinde yanıt verdi.


Advertisement