UMKE'den gerçeği aratmayan tatbikat - Son Dakika

UMKE'den gerçeği aratmayan tatbikat

06.11.2019 22:15

UMKE'den gerçeği aratmayan tatbikatEDİRNE - Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Mecidiye Köyü Kale Altı Kırsalı (İtalyan Koyu)'nda 60 gönüllü UMKE personelinin katılımı ile UMKE 20. Bölge Tatbikatı gerçekleştirildi.

UMKE'den gerçeği aratmayan tatbikat

EDİRNE - Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Mecidiye Köyü Kale Altı Kırsalı (İtalyan Koyu)'nda 60 gönüllü UMKE personelinin katılımı ile UMKE 20. Bölge Tatbikatı gerçekleştirildi. Gerçeği aratmayan tatbikatta, kayalıklarda mahsur kazazedelerin kurtarılma havadan görüntülendi.

Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Mecidiye Köyü kale altı kırsalında, İtalyan koyu olarak bilinen bölgede gerçekleştirilen tatbikat öncesi, UMKE gönüllüleri ile bir araya gelen İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, UMKE gönüllülerine fedakarlıklarından dolayı tebrik ederek başarılar diledi.

Katılımcıların bilgi ve becerisini arttırmak, Afet ve Olağandışı durumlarda UMKE personelinin müdahale aşamalarını test etmek için İl UMKE Birim Sorumlusu Dr. Nejdet Topçuoğlu yönetiminde hasta arama kurtarma, taşıma teknikleri, dağlık arazide yaralı müdahalesi eğitim ve tatbikatları yapıldı.

Ayrıca, Edirne ve Tekirdağ İlleri Afet ve acil durum Müdürlükleri tarafından su üstü kurtarma, arazide arama kurtarma ve yaralı tahliyesi gibi konularda, UMKE ve AFAD eğitmenleri tarafından katılımcılara uygulamalı eğitimler verilip tatbikatlar yapıldı. Kayalıklarda mahsur kalan kazazedelerin kurtarılmasını konu alan gerçeğini aratmayan tatbikat, havadan da görüntülendi.

UMKE'den gerçeği aratmayan tatbikat
UMKE'den gerçeği aratmayan tatbikat
UMKE'den gerçeği aratmayan tatbikat
UMKE'den gerçeği aratmayan tatbikat

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel UMKE'den gerçeği aratmayan tatbikat - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın