Umulan atılımı yapamayan Yahoo ve AOL yeniden satılıyor - Son Dakika
BBC

Umulan atılımı yapamayan Yahoo ve AOL yeniden satılıyor

03.05.2021 19:02
Umulan atılımı yapamayan Yahoo ve AOL yeniden satılıyor, System.String[]

İnternet çağının iki öncüsü Yahoo ve AOL, son sahibinin de kötüye gidişi önleyememesinin ardından tekrar satıldı.

İnternet çağının iki öncüsü Yahoo ve AOL, son sahibinin de kötüye gidişi önleyememesinin ardından tekrar satıldı.

ABD'li telekom devi Verizon bu iki şirketi de içeren medya varlıklarını 5 milyar dolar tutarındaki bir anlaşmayla ABD'li bir özel yatırım firmasına sattı.

Verison 2017'e Yahoo'yu ve 2015'te AOL'i toplam 9 milyar dolara satın almıştı.

İnternetin öncülerinden Yahoo ve AOL, daha sonra Google ve Facebook gibi şirketlerin gölgesinde kaldı.

Satış anlaşmasına göre Verizon, yüzde 10'luk hisseyi elinde tutacak.

Verizon bu iki markayı müşteriler nezdinde hala yeterince karşığılı olduğu inancıyla dijital reklam pazarına çabuk bir şekilde girmek amacıyla satın almıştı.

Yahoo ve AOL, Google'dan çok önce geniş kapsamlı bedava bilgilendirici internet hizmetleri sunuyordu.

Bu iki şirket, bedava e-posta adresi ve sohbet hizmeti sunarak, internet üzerinden reklam piyasasında avantajlı konumdaydı.

Yahoo, haberden hava durumuna, maç sonuçlarından filmlerin gösterim tarihine ve gerçek zamanlı piyasa verilerne kadar birçok hizmet sağlıyordu.

Ancak son 10 yılda Yahoo ve AOL, Google, Bing, Facebook, Twitter, ESPN, Fandango ve Weather.com gibi birçok daha güçlü rakiple mücadeleye girmek zorunda kaldı.

Verizon ayrıca, Çinli e-ticaret devi Alibaba'nın Yahoo'daki hisseleriyle, Yahoo'nun açık artırma sitesi Yahoo! Auctions'ın hala sık kullanıldığı Japonya bölümünü satın alamadı.

Umulan atılımı yapamayan Yahoo ve AOL yeniden satılıyor
Umulan atılımı yapamayan Yahoo ve AOL yeniden satılıyor

Son Dakika Dünya Umulan atılımı yapamayan Yahoo ve AOL yeniden satılıyor - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Çavuşoğlu, tepki çeken Bakan Çavuşoğlu, tepki çeken "Turistin göreceği herkesi aşılarız" sözlerine açıklık getirdi Kötü koku nedeniyle şikayette bulunan komşular sayesinde 1 hafta önce öldürülen adamın cansız bedenine ulaşıldı Kötü koku nedeniyle şikayette bulunan komşular sayesinde 1 hafta önce öldürülen adamın cansız bedenine ulaşıldı Jandarmadan, suç örgütü lideri Sedat Peker'in Tolga Ağar iddialarına yalanlama Jandarmadan, suç örgütü lideri Sedat Peker'in Tolga Ağar iddialarına yalanlama Dağda kurbanlık dana avı! Doğada kendi başlarına yetişiyorlar Dağda kurbanlık dana avı! Doğada kendi başlarına yetişiyorlar Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak Kaçak elektrik denetiminde ekiplere taşlı ve sopalı saldırı: 3 yaralı Kaçak elektrik denetiminde ekiplere taşlı ve sopalı saldırı: 3 yaralı Kardeş kurbanı gencin son paylaşımı yürek burktu: Can alıcı gelmiş canım almaya Kardeş kurbanı gencin son paylaşımı yürek burktu: Can alıcı gelmiş canım almaya İstanbul'da çöken binada bisiklet dükkanı olan adam, dün gece kapı kapı dolaşıp binayı tahliye ettirmiş İstanbul'da çöken binada bisiklet dükkanı olan adam, dün gece kapı kapı dolaşıp binayı tahliye ettirmiş
Advertisement