Son Dakika Haberleri: AK Parti'nin İttifak Komisyonu Üyeleri Belli Oldu: Şentop, Gül ve Ünal

AK Parti'nin İttifak Komisyonu Üyeleri Belli Oldu: Şentop, Gül ve Ünal

7 gün önce

AK Parti'nin 3 kişilik ittifak komisyonu üyeliğine, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül seçildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti'nin MHP ile yapacağı ittifak görüşmelerini TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile kendisinin yürüteceğini bildirdi.

KOMİSYONUN BAŞKANI ŞENTOP

Ünal, Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada AK Parti ile MHP arasında ittifak görüşmelerini yürütecek komisyon üyelerinin belirlendiğini söyledi.

Mahir Ünal, "Komisyon TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop'un başkanlığında, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan oluşuyor." dedi.

MHP'NİN ÜYELERİ DE SEÇİLDİ

MHP adına görüşmeleri yürütecek ekibin ise MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ve İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu'dan oluştuğu belirtilmişti.

BAHÇELİ, İTTİFAK ÖNERMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayacaklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını destekleyeceklerini belirtmiş ve "cumhur ittifakı" önermişti.

ERDOĞAN, "MİLLİ İTTİFAK OLACAK" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da partisinin grup toplantısında bu çağrıya yanıt vermiş ve bu ittifakın "milli ve yerli bir ittifak" olacağını kaydetmişti. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmiş ve ittifak üzerine bir görüşme gerçekleştirmişti.

Görüşmede, iki partinin temsilcilerinden oluşacak bir komisyonun ittifak konusunda çalışması kararı alınmıştı.

MHP'nin İttifak Komisyonu Belli Oldu: Mehmet Parsak, Mustafa Kalaycı, Faruk Aksu
Erdoğan-Bahçeli Zirvesi Sonrası AK Parti'den Açıklama: 3'er Kişilik Komisyon Kurulacak
Beştepe'deki Erdoğan-Bahçeli Zirvesi Sonrası, Sıra İttifakın Yol Haritasında
Bahçeli ile Görüşen Erdoğan'dan İlk Açıklama: Milli Bir Mutabakat Olacak
Beştepe'de 35 Dakikalık Erdoğan-Bahçeli Zirvesi!
Kolunda Erdoğan, Cebinde Bahçeli Saati Taşıyan Elitaş: Biz İttifaka Daha Önceden GirdikABD: Afrin Operasyonu Bölgeye Yarar Getirmez 26. Ağır Ceza Mahkemesi, Mehmet Altan'ın Tahliye Talebini Reddetti
Pkk/pyd-Ypg Terör Örgütü Bölgede Çocukları Zorla Silah Altına Alıyor Son Dakika! İsrail Polisi, Kudüs'te 6 Türk Vatandaşını Gözaltına Aldı