Üniformalı öğrencilerden Mehmetçik'e destek mektubu - Son Dakika

Üniformalı öğrencilerden Mehmetçik'e destek mektubu

16.10.2019 13:27
Üniformalı öğrencilerden Mehmetçik'e destek mektubu, System.String[]

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde ilkokul öğrencileri, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek için Mehmetçik'e mektup yazdı.

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde ilkokul öğrencileri, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek için Mehmetçik'e mektup yazdı.

Cumhuriyet İlkokulunda asker üniforması giyen 3-A sınıfı öğrencileri, harekatta görevli Mehmetçik'e desteklerini anlatan mektuplar yazdı ve şiirler okudu.

Mektuplar, okul idarecileri tarafından postayla Milli Savunma Bakanlığına gönderildi.

Okul Müdürü Havran Kaya Sökmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Barış Pınarı Harekatı'nın önemini bildiklerini, bu nedenle öğrencilere milli birlik bilincini aşılamak için etkinlik düzenlediklerini söyledi.

3-A sınıfı öğretmeni Esmeray Çalışkan da Mehmetçik'e moral vermek ve onların yanında olduklarını hissettirmek için öğrencilerle bir araya geldiklerini ifade etti.

Mehmetçik için videolar da çektiklerini anlatan Çalışkan, "İnşallah Barış Pınarı Harekatı başarıyla tamamlanır ve Mehmetçik sağlıklı bir şekilde yuvasına döner." dedi.

Edirne

Süloğlu İlkokulu 2/B sınıfı öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sürdürdüğü Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e moral vermek için mektup yazdı.

Ardından okul önünde bir araya gelen öğrenciler ellerinde Türk bayraklarıyla, "Süloğlu İlkokulu Mehmetçik'in yanında" dövizi taşıdı ve kartondan "Barış Pınarı" yazısı oluşturdu.

Öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bünyamin Yılmaz, Süloğlu İlkokulu Müdürü Özalp Aktaç, öğretmen Özlem Dömekeli ile Süloğlu Garnizon Komutanlığına yürüdü.

Mehmetçik'e ulaştırılmak üzere 100 öğrencinin yazdığı mektuplar, Garnizon Komutanı Albay Aytuğ Yörüyüş'e teslim edildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Üniformalı öğrencilerden Mehmetçik'e destek mektubu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Sokak röportajında gaziye söylenen sözler sosyal medyada tepki topladı 21:53 Sokak röportajında gaziye söylenen sözler sosyal medyada tepki topladı İngiltere'de yeni bir koronavirüs mutasyonu tespit edildi 20:57 İngiltere'de yeni bir koronavirüs mutasyonu tespit edildi Canlı yayında skandal sözler! Trabzon'un bir köyü için 20:15 Canlı yayında skandal sözler! Trabzon'un bir köyü için "At hırsızları" diyen A Spor yorumcusu tepki çekti
Günde birkaç defa mastürbasyon yapan adam, felç geçirip hastanelik oldu 19:30 Günde birkaç defa mastürbasyon yapan adam, felç geçirip hastanelik oldu Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü 19:12 Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı 19:07 Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı
Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki topladı: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır 18:01 Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki topladı: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır UNESCO'nun Ayasofya uyarısına Dışişleri'nden yanıt: Türkiye'nin mülkü ve titizlikle korunuyor 17:36 UNESCO'nun Ayasofya uyarısına Dışişleri'nden yanıt: Türkiye'nin mülkü ve titizlikle korunuyor
Advertisement