Üniversite Adayları Fuarda Buluştu - Son Dakika

Üniversite Adayları Fuarda Buluştu

12.05.2016 13:06
Üniversite Adayları Fuarda Buluştu, System.String[]

Ülkemizin nüfusunun yüzde 1'inin yaşadığı ve 200 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğü Bağcılar farklı bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı.

Ülkemizin nüfusunun yüzde 1'inin yaşadığı ve 200 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğü Bağcılar farklı bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Bağcılar Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kampüs Bağcılar Tanıtım Fuarı iki gün boyunca öğrencilerin akınına uğradı.

Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin tercih yaparken geleceklerine yön verdiklerinin altını çizen İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, "Öğrencilerimiz sosyal imkanları ve eğitimlerini göz önüne alarak değerlendirmede bulunmalılar. Bu anlamda fuar büyük bir önem kazanıyor." dedi.

Bir ülkenin en büyük zenginliğinin genç nüfusu olduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Öğrencilerin seçeceği üniversite ile ilgili isabetli tercih yapması için lise son sınıf öğrencilerine yönelik Üniversitemi Seçiyorum Projesi'ni başlattık" dedi.

"Tercihler geleceğimizi etkileyecek"

Fuarı ziyaret eden Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu Kız Teknik Lisesi öğrencileri Derya Öztürk, Hatice Ateş, Nurgül Cesur, Ayşe Keçen ve Fidan Topuz, fuardan çok faydalandıklarını belirterek, "Stantlardaki yetkililerden üniversitelerin kampüsleri ve imkanları hakkında bilgi alıyoruz, burs imkanlarını ve puanlarını öğreniyoruz." dediler.

Üniversite Adayları Fuarda Buluştu
Üniversite Adayları Fuarda Buluştu

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Üniversite Adayları Fuarda Buluştu - Son Dakika


Son Dakika

Sakatlanan Haaland, ocak ayına kadar forma giyemeyecek Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısındaki ifadeleri nedeniyle Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı -20 derecede otobüs bekliyorlar! Belediyenin koyduğu kapalı durakların kilitli olması vatandaşı isyan ettirdi Yılbaşı çekilişinin son talihlisi zaman aşımına 28 gün kala ortaya çıktı Kadir Şeker'i cezaevinde ziyaret eden arkadaşı anlattı: 'Öylece çekip gidemezdim' derken gözleri doldu Gizemi çözülemeyen metal monolit bu kez de Kaliforniya'da bulundu Tuvaletini yapmak için girdiği mezarlıkta ölü bulundu Bankayı soymak istedi, pişman olup polise teslim oldu