Üniversite Öğrencilerine Zam Müjdesi - Son Dakika

Üniversite Öğrencilerine Zam Müjdesi

03.01.2012 12:52
Üniversite Öğrencilerine Zam Müjdesi, System.String[]

Başbakan Erdoğan, 2002'ye göre kredi ve burs miktarlarında artış oranının yüzde 478 olduğunu bildirdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2012 yılında, lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilen burs miktarını 240 liradan 260 liraya, mastır öğrencilerine verilen burs miktarını 480 liradan 520 liraya, doktora öğrencilerine verilen burs miktarını da 720 liradan 780 liraya çıkardıklarını bildirdi.

Partisinin TBMM Grup toplantısında konuşan Erdoğan, lisans ve lisansüstü öğrencilerine bir müjdeyi aktarmak istediğini belirterek, şunları söyledi:

"Biz göreve geldiğimizde yüksek öğrenimdeki öğrencilerimize aylık 45 lira burs veriliyordu. Bu da üç aydan üç aya ödeniyordu. Biz bu miktarı kademe kademe artırdık. 2011 yılında 240 liraya kadar yükselttik. Ayrıca Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler için de gıda yardımı yaptık. Burs ve kredileri de biz 3 aydan 3 aya değil, her ay öğrencilerimize ödedik. Şimdi 2012 yılında öğrencilerimize ödenen burs ve kredi miktarlarını artırıyor, kredi ve burs miktarını 1 Ocak 2012 itibarıyla 260 liraya çıkartıyoruz."

Erdoğan, 2002'ye göre kredi ve burs miktarlarında artış oranının yüzde 478 olduğunu bildirdi.

Öğrencilere her ay ödenen beslenme yardımını da aylık 150 liradan 180 liraya yükselttiklerini açıklayan Erdoğan, "Master öğrencilerine 480 lira veriyorduk, 1 Ocaktan itibaren 520 liraya çıkarıyoruz. Burs ve kredi olarak doktora öğrencisi 720 lira alıyordu, 780 liraya çıkarıyoruz. Bu artışların öğrencilere hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Erdoğan, YURT-KUR'un kendilerinden önce 450 bin öğrenciye kredi verdiğini vurgulayarak, 2012 itibariyle belli sayıda öğrenciye değil, isteyen her öğrenciye kredi veya burs verildiğini söyledi.

- TBMM

Üniversite Öğrencilerine Zam Müjdesi

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika Üniversite Öğrencilerine Zam Müjdesi - Son Dakika


Son Dakika

Dilek İmamoğlu'ndan eşinin sağlık durumuna ilişkin paylaşım: Durumumuz gayet iyi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Fatih Terim'den kırmızı kart yorumu: Bundan sonra daha çok 11'e 10 çalışmalıyız Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama