Ünlü Aktör Hayatını Kaybetti - Son Dakika

Ünlü Aktör Hayatını Kaybetti

25.01.2012 09:14
Ünlü Aktör Hayatını Kaybetti, System.String[]

Ünlü aktör James Farentino, Los Angeles'ta 73 yaşında hayatını kaybetti.

Ünlü aktör James Farentino, Los Angeles'ta 73 yaşında hayatını kaybetti.

Oyuncunun sözcüsü Bob Palmer, Farentino'nun uzun süredir kalp yetmezliğinden muzdarip olduğunu ve Los Angeles'taki Cedars-Sinai Hastanesi'nde öldüğünü açıkladı.

1938'te Brooklyn'de dünyaya gelen Farentino, oyunculuk kariyerine dizilerde oynayarak başlamıştı.

1967 yılında "The Pad and How to Use It" komedi dizisindeki performansı ile Altın Küre kazanan Farentino, "Dynasty", "Melrose Place", "The Bold Ones: The Lawyers" ve "ER" adlı dizilerde de rol aldı.

"Jesus of Nazareth"te canlandırdığı Aziz Peter karakteri ile 1978'de Emmy Ödülü'ne aday gösterilen Farentino, 1980 yılında bilim kurgu filmi "The Final Countdown"da Kirk Douglas ve Martin Sheen ile birlikte oynadı.

Dört kez boşanan Farantino'nun David ve Saverio adında iki oğlu vardı. - LOS ANGELES

Ünlü Aktör Hayatını Kaybetti

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Ünlü Aktör Hayatını Kaybetti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi