Ünlü anketçinin çalışmasına göre, Türkiye'deki en büyük sorun ekonomi; çözüm AK Parti - Son Dakika

Ünlü anketçinin çalışmasına göre, Türkiye'deki en büyük sorun ekonomi; çözüm AK Parti

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, katıldığı canlı yayında araştırma sonuçlarını paylaştı. Hilmi Daşdemir, vatandaşlara "Türkiye'nin en büyük sorunu ne?" sorusunu sorduğunda "Ekonomi" yanıtını aldığını belirtti. Ankette, "Türkiye'nin en büyük sorunlarını hangi parti çözebilir?" sorusuna ise vatandaşların %50'si "AK Parti" dedi.

Bugün seçim olsa sonuçlar nasıl olur? Oy tercihleri değişiyor mu? Yeni partilerin dengelere etkisi ne durumda? Kamuoyu araştırmacıları ve analistler siyaset koridorlarında yankılanan 2023 senaryolarından çıkan çarpıcı sonuçları açıkladı.

Haber Global'de Erhan Ertürk'ün sunduğu Müzakere programının bu haftaki konukları İhsan Aktaş, Hilmi Daşdemir, Murat Gezici, Elif Dördüncü Aydemir, Dr. İbrahim Uslu oldu.

Kamuoyu araştırmacıları ve analistler siyaset koridorlarında yankılanan 2023 senaryolarını değerlendirerek "Bugün seçim olsa sonuçlar nasıl olur" anketinden çıkan çarpıcı sonuçları açıkladı.

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir yapılan anket sonuçlarını şöyle değerlendirdi:

AK PARTİ - 41.45

CHP - 22.9

MHP - 10.1

HDP - 10.5

İYİ PARTİ - 8.5

GELECEK PARTİSİ - 1.3

DEVA PARTİSİ - 1.3

HÜDA-PAR - 0.3

VATAN PARTİSİ - 0.15

SEÇMEN TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SORUNUNU NE OLARAK DEĞERLENDİRİYOR?

Daşdemiraraştırmaların Türkiye'nin en büyük sorununun Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi olarak karşılarına çıktığını söyleyerek "Yüzde 50.2 ile ekonomik sorun, yüzde 32 koronavirüs, terör yüzde 6, Suriyeliler binde 9 olarak ön planda. Suriyeli meselesi bir ara gündemin en önemli meselesiyken şu anda unutulmuş durumda" ifadelerini kullandı.

HANGİ PARTİ BU SORUNU ÇÖZER?

Ankette, "Türkiye'nin en büyük sorunlarını hangi parti çözebilir?" sorusuna gelen yanıtlar ise şöyle sıralandı:

AK PARTİ - 50.5

CHP - 23.3

HDP - 8.2

İYİ PARTİ - 7

MHP - 4.8

DİĞER - 2.7

DEVA PARTİSİ - 1.5

GELECEK PARTİSİ - 0.9

VATAN PARTİSİ - 0.5

SAADET PARTİSİ - 0.3

YENİDEN REFAH PARTİSİ - 0.2

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ - 0.1

"AK PARTİ OYLARI GERİLEYECEK"

Genar Araştırma Başkanı İhsan Aktaş seçimlerde CHP'nin çok önemli başarı elde ettiğini söyleyerek "CHP'nin oyları yüzde 30'lara çıkacak. AK Parti'nin oyları ise radikal bir gerilemeye sahip olacak" dedi.

Ünlü anketçinin çalışmasına göre, Türkiye'deki en büyük sorun ekonomi; çözüm AK Parti

Son Dakika

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kemal Reis, Yunan gemisine gereken cevabı verdi Kaza mı cinayet mi? Sevgilisinin evinin penceresinden düşen genç kız hayatını kaybetti Son Dakika: Galatasaray'ın ardından Trabzonspor'da da bir futbolcunun koronavirüs testi pozitif sonuçlandı Dolu fırtınasına yakalanan bisikletçi Tim Declercq'in sırtında oluşan kızarıklıklar korkuttu Son Dakika: Yunanistan'a net mesaj! Hulusi Akar ve komuta kademesi Donanma Komutanlığı'nda incelemelerde bulunuyor Son Dakika: Galatasaray'da iki futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı Esed rejimi zorunlu askerliği reddeden 100 kişiyi mayın tarlasına sürdü: 8 ölü Yunan askerleri, Batı Trakya'daki Türk köyünde silahlı tatbikat yaptı Trafikte kadın sürücüye saldıran zanlının ifadesi ortaya çıktı Trafikte saldırıya uğrayan doktor, dehşet anlarını anlattı: Yumrukla saldırıp eşarbımı çıkardı Genç kadına gizli kamera şoku! Arkadaşının eşi tarafından aylarca izlenmiş Nusret'in taşına ilgi çok ama almak isteyen yok! Şimdi de altınla kaplatıp fiyatı da iki katına çıkardı Şeyma Subaşı, üstsüz güneşlendiği anların videosunu paylaştı Biletsiz bindiği uçaktan yaka paça dışarıya atıldı! Kamera anbean kaydetti Lazio ile anlaştığı iddia edilen Vedat Muriqi, yeni kulübünden 2 milyon euro alacak