Son Dakika Haberleri: Ünlü baklavacılar Mustafa Seyidoğlu ve Serdar Seyidoğlu FETÖ davasından beraat etti

Ünlü baklavacılar Mustafa Seyidoğlu ve Serdar Seyidoğlu FETÖ davasından beraat etti

7 gün önce

İş adamları Mustafa Seyidoğlu ve Serdar Seyidoğlu FETÖ kapsamında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' ve 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından yargılandıkları davada beraat etti.

Seyidoğlu Baklavalarının sahipleri Mustafa Seyidoğlu ve Serdar Seyidoğlu'nun FETÖ kapsamında 'Silahlı terör örgüyü üye olma' ile 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan yargılandıkları davanın karar duruşması görüldü. Davada Mustafa Seyidoğlu ve Serdar Seyidoğlu için beraat kararı verildi.

SAVCI, ÖRGÜTE ÜYE OLMAKTAN CEZALANDIRILMALARINI İSTEDİ

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanıklar Mustafa Seyidoğlu ile Serdar Seyidoğlu ve avukatları katıldı. Duruşmada görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, bir önceki celsede verdiği mütalaasını tekrar ederek, sanıkların 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan cezalandırılmasını, 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' suçundan ise beraat etmesini talep etti.

SANIKLAR BERAATİNİ İSTEDİ

Duruşmada kararın açıklanmasının öncesinde son sözleri sorulan sanıklar, beraate ilişkin taleplerini dile getirdi. Mahkeme ardından karar arası verdi.

BERAATLERİNE KARAR VERİLDİ

Mahkeme heyeti, sanıklardan Serdar Seyidoğlu'nun beraatine oy birliğiyle karar verirken, Mustafa Seyidoğlu yönünden ise oy çokluğuyla beraat kararı verdi. Mahkeme başkanı Mustafa Seyidoğlu'nun 'Silahlı terör örgütüne yardım' suçundan cezalandırılması gerektiği yönünde muhalefet şerhi koydu. İki üye hakimin beraat yönündeki oylarıyla Mustafa Seyidoğlu beraat etti.

Ünlü baklavacılar Mustafa Seyidoğlu ve Serdar Seyidoğlu FETÖ davasından beraat etti
Haber Yayın Tarihi: 08.10.2019 11:43 Kaynak: İHA

YORUMLAR (3)
  • İleri görüşlü : Böyle böyle hepsini salacaklar zaten Tıpkı Ergenekon davası gibi hiçbir tutuklu kalmayacak Adına da fetö ile mücedele ediyoruz diyecekler Yersen. Üzüntün 250 tane insanımızın şehit olmasına Maalesef karşılık bulmuyor Cevap Yaz 5 1 Yayından Kaldır
  • GAKGOŞ: BU ADAMLAR BOŞUNAMI YATTI ŞİMDİ YA VERİN 20 ŞER SENE YATSINLAR SIKINTI YOKSA VARDIR BİR SIKINTI KURUNUN YANINDA YAŞLAR ÇOK YANDIIIIII GARİBİM LER HALA YATIYOR PARASI OLAN DIŞARI ÇIKIYOR. 2,5 MİLYON DOLARLARI VARMIŞ DEMEK ŞAMİL BEY TV DE SÖYLEMİŞTİ KELLE BAŞI 2,5 MİLYON DOLAR DİYE HAKİMLERİ DE ZAN ALTINDA BIRAKIYOR BEN İNANMADIM NÜFUSLU OLANLAR HARİÇ Cevap Yaz 6 0 Yayından Kaldır


FETÖ'cü Enes Kanter, Barış Pınarı Harekatı için ABD'ye yalvardı
YPG/PKK'nın, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki saldırılarında 6 sivil hayatını kaybetti, 15 yaralı var Türkiye'den ABD'nin yaptırım tehdidine cevap: Yaptırım tehdidi, terör tehdidinden büyük değil TSK, Münbiç yakınlarında takviye güç olarak konuşlanmasını sürdürüyor