Ünlü Bilim Adamı Aşı Açıklaması ile Korkuttu - Son Dakika

Ünlü Bilim Adamı Aşı Açıklaması ile Korkuttu

Önde gelen bilim insanlarından William Haseltine yaptığı açıklama ile korkuttu. Haseltine koronavirüs aşısına güvenilmemesi gerektiğini söyledi.

Ünlü Bilim Adamı Aşı Açıklaması ile Korkuttu, System.String[]

Önde gelen bilim insanlarından William Haseltine yaptığı açıklama ile korkuttu. Haseltine koronavirüs aşısına güvenilmemesi gerektiğini söyledi. İşte yapılan açıklamanın detayları.


Bilim Adamı Açıkladı: "Aşıya Güvenilmemeli"


Reuters'ın aktardığı habere göre, önde gelen bir ABD'li bilim adamı insanların yakın zamanda COVID-19'a karşı başarılı bir aşıya güvenmemeleri gerektiğini açıkladı. Kanser, HIV/ AIDS ve insan genom projelerinin çığır açan bir araştırmacısı olan William Haseltine, daha önce diğer koronavirüs tipleri için geliştirilen aşıların, virüsün tipik olarak vücuda girdiği burundaki mukoza zarlarını koruyamadığını söyledi.


Profesör, salgının etkili bir tedavi veya aşı olmadan bile enfeksiyonları tespit ederek hastalığa maruz kalan insanları izole ederek kontrol edilebilir olduğuna dikkat çekti. Haseltine, İnsanların maske takması ve ellerini sık sık yıkaması gerektiğini duyurdu.


21 Mayıs Türkiye Koronavirüs Vaka Sayısı ve Can Kaybı


21 Mayıs itibari ile Türkiye'de toplam vaka sayısı 153.548 oldu. Toplam can kaybı ise 4.249'a yükseldi. Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısının 820, toplam entübe hasta sayısının ise 424 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 114.990 olarak açıklandı.


Artan test sayısına rağmen pozitif çıkan vaka sayısı öngörüldüğü seviyede seyrediyor. Destek tedavisine ihtiyaç duyan hasta sayısı azalıyor. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe. https://t.co/RVlhe7786O pic.twitter.com/A0OKZYOMsG

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) May 21, 2020

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

Instagram'da canlı yayın açan Acun Ilıcalı, yayını kapatamayınca Mert Öcal'la olan konuşmaları duyuldu 9 çocuğuna bayram harçlığı veren İzzet Yıldızhan, dakikalar içinde binlerce lirasından oldu Ünlü model, kilo eleştirilerine ateşli pozuyla cevap verdi Şahan Gökbakar, kızına olmayan terlikleri çocuklara hediye ederek herkese örnek oldu Cem Uzan torun sahibi oldu Survivor 2020'de ünlü isimlerin yarıştığı Anlat Bakalım'da kazanan belli oldu İrem Derici'den sanat camiasını kızdıracak sözler: 10 milyon TL param olsa şarkıcılığı bırakırım 56 yaşındaki Hülya Avşar, Instagram hesabından bornozlu pozunu paylaştı Seda Sayan, tanıştığı erkeklerden neden T.C numarası istediğini anlattı 3 buçuk aylık hamile olan Sinem son haliyle beğeni rekoru kırdı Genç milyarder, yatak pozlarıyla milyonları kendine hayran bıraktı Sadece sosyal medya paylaşımlarından aylık 600 bin lira kazanıyor Acun Ilıcalı, Darülaceze sakinlerine bir kamyon çikolata gönderdi Haluk Levent ile Mahsun Kırmızıgül, Twitter'da gençlik fotoğraflarını yarıştırdı Çıplak pozlarıyla bir döneme damga vuran mankenden buruk bayram mesajı