Ünlü Düşünür Chomsky: İpek Medya'ya Yapılan Müdahale Bir Rezalet - Son Dakika

Ünlü Düşünür Chomsky: İpek Medya'ya Yapılan Müdahale Bir Rezalet

29.10.2015 21:32
Ünlü Düşünür Chomsky: İpek Medya'ya Yapılan Müdahale Bir Rezalet, System.String[]

Dünyaca ünlü filozof, dilbilimci ve tarihçi Prof. Dr Noam Chomsky, İpek-Koza Medya Grubu’na yapılan polis baskınına sert tepki gösterdi.

Dünyaca ünlü filozof, dilbilimci ve tarihçi Prof. Dr Noam Chomsky, İpek- Koza Medya Grubu’na yapılan polis baskınına sert tepki gösterdi.

Ünlü düşünür Cihan'a yaptığı açıklamada yaşanan olaylar için “Bu bir rezalet ve içler acısı otoriter eğilimlerin bir başka çirkin işaretidir.” ifadesini kullandı. Chomsky, yaşanan son gelişmeler için "Bunlar çok uğursuz gelişmelerdir nitelemesinde" bulundu.

Columbia Üniversitesi bünyesinde bulunan Global Fikir Özgürlüğü ve Bilgilendirme Kuruluşu Direktörü Prof. Dr Agnes Callamard'da Türkiye'de yaşanan son gelişmelere sert tepki gösterdi. Prof. Dr. Callarmard, Türk hükümetinin, suç kanıtı olmadan özel bir televizyona el koyması, uluslararası insan hakları, fikir ve basın hürriyetine standartına karşı işlenmiş bir suç olduğunu belirtti.

Aynı zamanda Columbia Üniversitesi Başkanı Özel Danışmanı Prof. Dr Callamard, yaşanan olaylarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Türk hükümeti, önemli seçim öncesi Türk halkını ve insanların bilgi edinme hakkını ağır aşağılamıştır. Ulusal ve bölgesel derin toplumsal kargaşa oluşturmuştur.” dedi.

Prof. Dr Callamard, “Bağımsız medyayı susturma, gazeteci ve hukuk adamlarının tutuklanması, yargı isteksizliği- yetersizliği, izleme komitesi kurallarının, hükümetin kontrol etmesi, sessiz kalması, tartışmasız güçü uygulama ile karakterize olmuştur” ifadelerine yer verdi.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Dünya Ünlü Düşünür Chomsky: İpek Medya'ya Yapılan Müdahale Bir Rezalet - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Diyarbakır'da 'dur' ihtarına uymayan sürücü, polise çarpıp ağır yaraladı Yusuf'lu Lille ile Hakan'lı Milan 1-1 berabere kaldı Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler MetroPoll anketinde çarpıcı sonuçlar! MHP'lilere Erdoğan'ı, AK Partililere de Bahçeli'yi sordular Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Avrupa Parlamentosu, AB'nin Türkiye'ye yaptırım uygulamasını istedi