Ünlü Düşünür Chomsky: İpek Medya'ya Yapılan Müdahale Bir Rezalet - Son Dakika

Ünlü Düşünür Chomsky: İpek Medya'ya Yapılan Müdahale Bir Rezalet

29.10.2015 21:32
Ünlü Düşünür Chomsky: İpek Medya'ya Yapılan Müdahale Bir Rezalet, System.String[]

Dünyaca ünlü filozof, dilbilimci ve tarihçi Prof. Dr Noam Chomsky, İpek-Koza Medya Grubu’na yapılan polis baskınına sert tepki gösterdi.

Dünyaca ünlü filozof, dilbilimci ve tarihçi Prof. Dr Noam Chomsky, İpek- Koza Medya Grubu’na yapılan polis baskınına sert tepki gösterdi.

Ünlü düşünür Cihan'a yaptığı açıklamada yaşanan olaylar için “Bu bir rezalet ve içler acısı otoriter eğilimlerin bir başka çirkin işaretidir.” ifadesini kullandı. Chomsky, yaşanan son gelişmeler için "Bunlar çok uğursuz gelişmelerdir nitelemesinde" bulundu.

Columbia Üniversitesi bünyesinde bulunan Global Fikir Özgürlüğü ve Bilgilendirme Kuruluşu Direktörü Prof. Dr Agnes Callamard'da Türkiye'de yaşanan son gelişmelere sert tepki gösterdi. Prof. Dr. Callarmard, Türk hükümetinin, suç kanıtı olmadan özel bir televizyona el koyması, uluslararası insan hakları, fikir ve basın hürriyetine standartına karşı işlenmiş bir suç olduğunu belirtti.

Aynı zamanda Columbia Üniversitesi Başkanı Özel Danışmanı Prof. Dr Callamard, yaşanan olaylarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Türk hükümeti, önemli seçim öncesi Türk halkını ve insanların bilgi edinme hakkını ağır aşağılamıştır. Ulusal ve bölgesel derin toplumsal kargaşa oluşturmuştur.” dedi.

Prof. Dr Callamard, “Bağımsız medyayı susturma, gazeteci ve hukuk adamlarının tutuklanması, yargı isteksizliği- yetersizliği, izleme komitesi kurallarının, hükümetin kontrol etmesi, sessiz kalması, tartışmasız güçü uygulama ile karakterize olmuştur” ifadelerine yer verdi.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Dünya Ünlü Düşünür Chomsky: İpek Medya'ya Yapılan Müdahale Bir Rezalet - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (1)

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama