Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi - Son Dakika

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

05.12.2019 14:15

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi olan, balerin Ceren Özdemir, antrenman sonrası geldiği evinin önünde bıçaklanarak öldürüldü. 20 yaşındaki Ceren'in ölümü ünlü isimleri de yasa boğdu.

Önceki akşam saat 19.30 sıralarında Ordu Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi'nde meydana gelen olayda Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi balerin Ceren Özdemir, antrenman sonrası evinin önünde cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Tüm Türkiye'yi yasa boğan ölüm haberine ünlü isimler de sessiz kalmadı.

KALBİNDEN BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Önceki akşam saat 19.30 sıralarında Ordu Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi'nde meydana gelen olayda Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi balerin Ceren Özdemir, antrenman sonrası evine doğru yola çıktı. Geldiği evinin önünde kapıyı açıp binaya giren Ceren Özdemir, arkasından içeri giren cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldü.

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

ÜNLÜ İSİMLER SESSİZ KALAMADI

Tüm Türkiye'yi yasa boğan ölüm haberine aralarında Merve Özbey, Nurgül Yeşilçay, Hadise ve İbrahim Büyükak gibi isimler de sessiz kalamadı. Kadına şiddetine karşı tek yürek olan ünlü isimler yaşadığı duyguları şu sözlerle aktardı:

NURGÜL YEŞİLÇAY

"Şule Özge için; Ceren Gülenay için tweet atıyor! Ardından katlediliyor! Ve döngü böyle devam ediyor, devran böyle dönüyor! Gencecik kızlarımız, koca koca kadınlarımız ölümü bekliyor sadece bugün de ölmediği için şükrederek!"

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

EMRE AYDIN

"Alışmayacağız!"

BERNA LAÇİN

"Cinayetinin arkasında başka şeyler olduğuna inanıyorum! Bu kadar güzel bir kız üstelik balerin ve bir katil niyeyse çarşı iznine salınıyor ve gidip bu bahar dalı gibi kızı tesadüfen öldürüyor. Ya başka karanlık düşüncelerin kurbanı olduysa? Çok derin araştırılmalı..."

MERVE ÖZBEY

"Bugün de acı içinde kıvrandık"

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

DOĞA RUTKAY

"Sosyal medyanın gücü deyip sevinmek! Giden canın ardından gözyaşlarımızı bitti mi sandınız? Daha acısı dinmeden bir kardeşimiz daha alındı hayattan!"

AYNUR AYDIN

"Bunları kim yetiştiriyor!"

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

İBRAHİM BÜYÜKAK

"Susmayacağız, alışmayacağız! Artık yeter!"

HALUK LEVENT

"Bir davanın sonucuna sevineceğimiz bir dün aynı olaydan başka bir can için ağlıyoruz. Yahu 1 gün ya bir gün sadece bir gün huzurlu geçirelim günü. 1 gün ara verin be iblisler"

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

METİN ŞENTÜRK

"Gündemde kadın ismi görünce tıklamaya korkar oldum. Ama dedim ki bu kez bir yavrumuz bir şey başarmıştır, hayata dair bir planını gerçekleştirmiştir diye kendimi avuttum. Yok olmadı yine kaybettik. Nurlar içinde yat güzel kızım"

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

HADİSE

"Ne desek anlamsız ve boş. Hiçbir şey değişmiyor ve bu benim canımı çok yakıyor."

HALUK BİLGİNER

"Sanatçıyı öldürürsen sanat da ölür!"

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

SAGOPA KAJMER

"Çocuklarınıza bir kadın 'hayır' dediğinde bunun anlamının 'hayır' olduğunu, baskıyla bir yere varamayacağını öğretin. öğretin ki başka Ceren'ler hayatının baharında öldürülmesin. Yeter!"

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

BARIŞ ATAY

"Kasım ayında 39 kadın öldürüldü. Kadınlara karşı resmen bir imha politikası yürütülüyor. Gerektiği gibi cezalandırılmayacağını bilen erkek de bununla ilgili adım atmamakta kararlı iktidar da faildir"

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN

"Gencecik Ceren Özdemir'i uğurlarken, gözümüz kulağımız Şule Çet'in karar duruşmasında. Şule Çet için adalet. Bu bir tek bizim ülkemizde olur sanıyorum. Bir cümlede iki kadın cinayeti!"

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

MERT FIRAT

"2019 bitmeden öldürülen kadınların sayısı 430! Bugün 20'sinde bir balerin kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Şule Çet cinayeti davası nihayet kamuoyu baskısı sayesinde sonuçlandı. Kadın Cinayetleri ve her türlü eşitsizlik politiktir!"

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

SABAHAT AKKİRAZ

"Bir kadın daha katledildi. Ceren Özdemir Ordu'da kapısının önünde bıçaklanarak katledildi. Neden, nasıl gibi soruların anlamı yok. Bir kadın daha katledildi. Katledildi. Katledildi. Bunu sürekli tekrarlamalıyız. Katlediliyoruz. İyi, güzel, çocuk, kadın, doğa ne varsa katlediliyor."

NE OLMUŞTU?

Önceki akşam saat 19.30 sıralarında Ordu Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi'nde meydana gelen olayda Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi balerin Ceren Özdemir, antrenman sonrası evine doğru yola çıktı. Geldiği evinin önünde, binanın giriş kapısını açmak için ablası Gizem Özdemir'i cep telefonundan arayarak, anahtarı pencereden atmasını istedi. Abla da pencereden anahtarı attı. Kapıyı açıp binaya giren Ceren Özdemir, arkasından içeri giren bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Kalbinden bıçaklanarak öldürülen Ceren'in katil zanlısının Özgür Arduç olduğu tespit edildi. Zanlı ilk ifadesinde, "Sabah inşaatta kaldım. Meyve aldım yeni avlar aradım ancak fırsatını bulamadım" dedi.

Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi
Demet Akalın, Ceren Özdemir'in katilinin cezaevi firarisi olmasına öfke kustu: Değil çarşı izni, oksijen almasına bile gerek yok Ceren Özdemir'in katil zanlısının "Amok rahatsızlığı' olduğu tespit edildi Ceren Özdemir'in katil zanlısından kan donduran ifadeler: Sabah inşaatta kaldım, yeni avlar aradım Ceren'in katili cinayeti işlediği anı anlattı: Bana dönmesiyle birlikte bıçağı sapladım Kalbinden bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir ile katil zanlısı aynı karede! Kalbinden bıçaklanan Ceren Özdemir'in ölmeden önceki son görüntüleri ortaya çıktı
Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi

Son Dakika Magazin Ünlü isimler, Ceren Özdemir'in öldürülmesine tepki gösterdi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Putin'den dikkat çeken açıklamalar! Taliban hakkında: ABD, ülkeden ayrılırken modern silahların yer aldığı çok geniş bir cephaneliği bıraktı 16:41 Putin'den dikkat çeken açıklamalar! Taliban hakkında: ABD, ülkeden ayrılırken modern silahların yer aldığı çok geniş bir cephaneliği bıraktı Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet için Edirne'ye akın etti 16:35 Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet için Edirne'ye akın etti Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi 16:22 Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi
Sultangazi'de alkollü olan bir vatandaş, elinde sopayla geldiği camide cemaate ve imama saldırdı 16:03 Sultangazi'de alkollü olan bir vatandaş, elinde sopayla geldiği camide cemaate ve imama saldırdı Bursa'da bir işçi 1,5 tonluk elektrik trafosunun altında kalarak yaşamını yitirdi 16:01 Bursa'da bir işçi 1,5 tonluk elektrik trafosunun altında kalarak yaşamını yitirdi Eskişehir'de 63 dairesi olan ev sahibi, isyan etti: Öğrenciler yüzünden yıl sonunda en az 6 bin lira çöpe gidiyor 15:59 Eskişehir'de 63 dairesi olan ev sahibi, isyan etti: Öğrenciler yüzünden yıl sonunda en az 6 bin lira çöpe gidiyor
Son dakika: Tüketici kredilerine yeni düzenleme geldi: 50 bin lira üstündeki kredilerde vade 36 aydan 24 aya düşürüldü 15:37 Son dakika: Tüketici kredilerine yeni düzenleme geldi: 50 bin lira üstündeki kredilerde vade 36 aydan 24 aya düşürüldü Bahçeşehir Koleji'nde, servis ücretlerinin iadesini isteyen velilerin çocuklarına ayrı muamele 15:19 Bahçeşehir Koleji'nde, servis ücretlerinin iadesini isteyen velilerin çocuklarına ayrı muamele
Advertisement