Ünlü Konuklar Harput'u Gezdi - Son Dakika

Ünlü Konuklar Harput'u Gezdi

16.05.2015 16:56
Ünlü Konuklar Harput'u Gezdi, System.String[]

Elazığ'da düzenlenen 8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali için şehre gelen ünlü sanatçılar, öğrencilerle bir araya geldikten sonra Harput kalesi olmak üzere bir çok tarihi yeri gezdi.

Elazığ Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen ve 12 Mayıs'ta başlayan 8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali kapsamında Elazığ'a gelen  ünlü oyuncular, Anta Toros, Devlet Devrim, Nülüfer Aydın, Aslı Omag, Tuğrul Meteer, Meltem Miraloğlu kentteki gezilerine devam ediyorlar. Festivalin gala programına katılan ardından sırasıyla Sivrice ve Keban İlçelerini gezen sanatçılar Elazığ Doğa Koleji öğrencilerini de ziyaret etti. Ziyarette  öğrenciler tarafından hazırlanan kısa bir tiyatro gösterimi gerçekleştirildi. Tiyatro gösterisi sonrası öğrenciler ünlü sanatçılardan imza alarak, bol bol fotoğraf çektirdi.

Elazığ'ın İlk yerleşim yeri olan ve tarihi Harput Mahallesi'ne giden sanatçılar, rehberlerden genel bilgiler aldı. Başta Harput kalesi olmak üzere Eğri minaresi ile bilinen Ulu Camii ve türbeleri gezdikten sonra hediyelik eşya satanlardan da alış veriş yaptılar.

Ünlü sanatçılar 16 mayıs tarihinde düzenlenecek olan Festivalin kapanış gecesine katıldıktan sonra şehirden ayrılacak.

Ünlü Konuklar Harput'u Gezdi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Ünlü Konuklar Harput'u Gezdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Acun Ilıcalı, kendisinden 30 yaş küçük sevgilisiyle Londra'da görüntülendi 6 ay sonra ortaya çıktı! Annesini korumak isteyen çocuğu işkence edip diri diri yakmışlar