Son Dakika Haberleri: Ünlü Matematikçi Ali Nesin'in YSK Açıklaması Tartışma Yarattı

Ünlü Matematikçi Ali Nesin'in YSK Açıklaması Tartışma Yarattı

7 gün önce

Ünlü Matematikçi Ali Nesin'in, YSK'nın referandum kararına ilişkin yaptığı ''Ama bu haksızlık' diyenler geçmişte yaptıklarını gözden geçirsinler.'' açıklaması tartışma yarattı.

Yüksek Seçim Kurulu, mühürsüz pusula tartışmaları sonrasında CHP, HDP ve Vatan Partisi'nin referandumun tam hukuksuzluk nedeniyle iptaline ilişkin başvurularını reddetti. Oylamada 10 üye ret, 1 üye kabul yönünde oy kullandı.

ÜNLÜ MATEMATİKÇİ KARARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Aziz Nesin'in oğlu, Ünlü Matematikçi  Ali Nesin'in  Yüksek Seçim Kurulu'nun referandum kararına ilişkin  Facebook hesabında yaptığı açıklamada kullandığı ''Ama bu haksızlık diyenler geçmişte yaptıkları haksızlıkları gözden geçirsinler. 367 kararı mesela. Etme bulma dünyası..." ifadeleri, takipçilerinin tepkisini çekti.

''BAYAĞI KIZDIRMIŞIM... İYİ YAPMIŞIM...''

Ali Nesin, bir takipçisinden gelen, ''Hocam siz matematikle uğraşın. Hep matematikle uğraşın. Daima matematikle uğraşın." yorumu üzerine, ''Oooo... Bayağı kızdırmışım... İyi yapmışım, oh canıma değdi... Hukuksuzluk mu dediniz? Evet hukuksuzluk. Peki ya o zaman neredeydiniz? O zaman ses çıkarmamışsanız, şimdi de çıkarmayın." cevabını verdi.

''HUKUKSUZLUK EKEN HUKUKSUZLUK BİÇER''

Nesin daha sonra, ''Yahu Cumhuriyet'in ilk 80 yılında hukuk hüküm sürseydi, bugünkü hukuksuzluklar olabilir miydi? Neden benzer sorunlar ABD'de ya da  Avrupa'da yaşanmıyor da bizde yaşanıyor? Bu hukuksuzluk nasıl mümkün oldu, nasıl olabiliyor? Düşünelim. Geçmiş olmasa gelecek olabilir mi?" mesajını yazdı.

''ATI ALAN ÜSKÜDAR'I GEÇTİ Mİ GEÇMEDİ Mİ?''

Açıklamalarına devam eden Nesin, ''Mesela CHP, Anayasa'ya aykırı olduğunu bile bile, dokunulmazlıkların kaldırılması için oy verdi mi vermedi mi? Böylece HDP'nin ağır topları cezaevine girdi mi girmedi mi? Böylece atı alan  Üsküdar'ı geçti mi geçmedi mi? Tüm bu süreçte sesiniz çıkmadıysa şimdi de çıkmasın.'' ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Surlarına İnen Meleklerin Sırrı Çözüldü! YSK, Referandumu Neden İptal Etmediğini Açıkladı: Tam Kanunsuzluk Oluşmadı
YSK Başkanı Sadi Güven Referandumun Kesin Sonuçlarını Açıkladı

1