Son Dakika Haberleri: Ünlü Matematikçi Ali Nesin'in YSK Açıklaması Tartışma Yarattı

Ünlü Matematikçi Ali Nesin'in YSK Açıklaması Tartışma Yarattı

10 ay önce

Ünlü Matematikçi Ali Nesin'in, YSK'nın referandum kararına ilişkin yaptığı ''Ama bu haksızlık' diyenler geçmişte yaptıklarını gözden geçirsinler.'' açıklaması tartışma yarattı.

 Yüksek Seçim Kurulu, mühürsüz pusula tartışmaları sonrasında CHP, HDP ve Vatan Partisi'nin referandumun tam hukuksuzluk nedeniyle iptaline ilişkin başvurularını reddetti. Oylamada 10 üye ret, 1 üye kabul yönünde oy kullandı.

ÜNLÜ MATEMATİKÇİ KARARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

 Aziz Nesin'in oğlu, Ünlü Matematikçi Ali Nesin'in Yüksek Seçim Kurulu'nun referandum kararına ilişkin Facebook hesabında yaptığı açıklamada kullandığı ''Ama bu haksızlık diyenler geçmişte yaptıkları haksızlıkları gözden geçirsinler. 367 kararı mesela. Etme bulma dünyası..." ifadeleri, takipçilerinin tepkisini çekti.

''BAYAĞI KIZDIRMIŞIM... İYİ YAPMIŞIM...''

Ali Nesin, bir takipçisinden gelen, ''Hocam siz matematikle uğraşın. Hep matematikle uğraşın. Daima matematikle uğraşın." yorumu üzerine, ''Oooo... Bayağı kızdırmışım... İyi yapmışım, oh canıma değdi... Hukuksuzluk mu dediniz? Evet hukuksuzluk. Peki ya o zaman neredeydiniz? O zaman ses çıkarmamışsanız, şimdi de çıkarmayın." cevabını verdi.

''HUKUKSUZLUK EKEN HUKUKSUZLUK BİÇER''

Nesin daha sonra, ''Yahu Cumhuriyet'in ilk 80 yılında hukuk hüküm sürseydi, bugünkü hukuksuzluklar olabilir miydi? Neden benzer sorunlar ABD'de ya da Avrupa'da yaşanmıyor da bizde yaşanıyor? Bu hukuksuzluk nasıl mümkün oldu, nasıl olabiliyor? Düşünelim. Geçmiş olmasa gelecek olabilir mi?" mesajını yazdı.

''ATI ALAN ÜSKÜDAR'I GEÇTİ Mİ GEÇMEDİ Mİ?''

Açıklamalarına devam eden Nesin, ''Mesela CHP, Anayasa'ya aykırı olduğunu bile bile, dokunulmazlıkların kaldırılması için oy verdi mi vermedi mi? Böylece HDP'nin ağır topları cezaevine girdi mi girmedi mi? Böylece atı alan Üsküdar'ı geçti mi geçmedi mi? Tüm bu süreçte sesiniz çıkmadıysa şimdi de çıkmasın.'' ifadelerini kullandı.Rus Manken Anastasia Reshetova'nın Ayaklarının Büyüklüğünü Gören Şoke Oluyor Afrin Operasyonuna Destek Veren ÖSO'nun Komutanı: PKK, Onların Saflarına Katılmamazı İstedi
Afrin Operasyonunun 4 Günlük Bilançosu Belli Oldu: 260 Terörist Öldürüldü