Son Dakika Haberleri: Yaprak Dökümü Dizisiyle Adını Duyuran Başak Sayan, Oyunculuğu Bırakma Kararı Aldı

Yaprak Dökümü Dizisiyle Adını Duyuran Başak Sayan, Oyunculuğu Bırakma Kararı Aldı

2 ay önce

Yaprak Dökümü dizisinde Ceyda karakterini oynayan Başak Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada oyunculuğu bıraktığını ve kariyerine bundan sonra yazar olarak devam edeceğini duyurdu.

Yaprak Dökümü dizisinden akıllarımızda kalan güzel oyuncu Başak Sayan, Instagram hesabından "Bu dünyada asıl bulunma nedenimin sadece yazmak olduğunu biliyorum artık" diyerek oyunculuk kariyerine son verdiğini ve hayatına artık bir yazar olarak devam etmek istediğini duyurdu.

"BU DÜNYADA BULUNMA NEDENİM SADECE YAZMAK"

Sevenlerine ekranlara veda ettiğini Instagram hesabından belirten güzel oyuncu, "Beni asıl mutlu eden şeyin, bu dünyada asıl bulunma nedenimin sadece yazmak olduğunu biliyorum artık" diye başladığı açıklamasına şöyle devam etti: "Her insan bir nedenle gelir bu dünyaya. Ömrü boyunca bu nedeni arar durur ama aslında o neden o daha küçükken belli etmiştir kendini aslında. Çünkü geliş nedeni ona bahşedilen yetenekte gizlidir. Ancak insan içindeki sesi dinlemeyi çok geç öğrendiği için, onu dinlemek yerine içinde bulunduğu çevrenin en çok hoşuna gidecek şeyi arzulamaya başlar zamanla.

"OYUNCULUĞU İSTEMİYORUM"

Çünkü onların gözüne güzel gelecek bir kimlik, bir 'ben' yaratmak ister. En büyük arzusu haline gelir 'olmak istediği kişi'. Bu dünyaya olmak için geldiği kişi ile olmak istediği kişi farklıdır çoğu zaman. Ve gerçeği zamanla anlar. Yaptığı hiçbir şey onu mutlu etmemeye başladığında, hiçbir şey başarma hissi vermediğinde içine döner ve sorar 'Ben neden buradayım?' diye. Uzun bir süre en büyük hayalim olduğuna inandığım oyunculuğu ömrümün sonuna kadar yapmayı düşünürken, bugün artık bunu istemediğimi söyleyebilirim rahatlıkla. "

"HİÇBİR PROJEYİ KABUL ETMİYORUM"

Sözlerine devam eden Sayan: "Bana 'ne zaman sizi ekranlarda göreceğiz?' diye soran sevgili takipçilerime şunu söylemek istiyorum; beni artık ekranlarda oyuncu kimliğimle görmeyeceksiniz. Uzun bir süredir hiçbir projeyi kabul etmiyorum. Etmeyi de düşünmüyorum. Çünkü hayat beni bir yol ayrımı noktasına getirdi ve ben beni asıl mutlu eden şeyin, bu dünyada asıl bulunma nedenimin sadece yazmak olduğunu biliyorum artık. Tıpkı küçük bir kızken bildiğim gibi. Hayatta hiçbir şey tesadüfen olmaz.

"BU DÜNYADA BULUNMA NEDENİNİZİ BİR AN ÖNCE GERÇEKLEŞTİRMENİZİ DİLERİM"

Her şey bizi bulunduğumuz ana getirmek için şekillenmiştir. Belki ben önce olmak istediğim kişi olmayı başarıp, ardından olmam gereken kişi olmaya doğru bir yolculuğa çıkmayı seçmişimdir başka bir boyutta, kim bilir. Kalbinizdeki en gizli arzularınızın gerçekleşmesini değil, bu dünyada bulunma nedeninizin bir an önce gerçekleşmesini dilerim sizin için bu yüzden. Ve son söz; hepinizi öyle çok seviyorum ki. Yüz yüze tanışmıyor olsak bile kalplerimiz arasında bir bağ var, biliyorum. Siz de biliyorsunuz. İşte o sevgi ve destek her şeyi başarmak için yeter. Kucak dolusu sevgilerimle."


YORUMLAR


İş Kadını Leyla Alaton: Erdoğan'ı Son Derece Feminist Buluyorum İskenderpaşa Cemaati, Cumhur İttifakı'nı Destekleyecek Ünlü Sanatçı Cengiz Kurtoğlu, Kapı Kapı Dolaşıp AK Parti Adayına Oy İstedi