Ünlü oyuncu Tolga Savacı kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti - Son Dakika
Magazin

Ünlü oyuncu Tolga Savacı kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Tolga Savacı, 60 yaşında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Savacı, Türk sinemasında birçok filmde rol aldı ve televizyon programları sundu. Savacı, ayrıca motosiklet yarışçılığı ve klasik otomobillerin bakımıyla da ilgileniyordu.

26.02.2024 18:29  Güncelleme: 19:37

1980'li yıllarda Yeşilçam'a damga vurmuş isimlerden biri haline gelen ünlü oyuncu Tolga Savacı geçirdiği kalp krizi sonucu 60 yaşında hayatını kaybetti.

Ünlü oyuncu Savacı'nın vefat haberini ses sanatçısı ve yazar Onur Akay duyurdu. Akay, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, "Maalesef Tolga Savacı'yı çok genç yaşta kaybettik. Kalp krizinden hayatını kaybettiğini öğrendim. Çok acı, çok üzücü, mekânı cennet olsun inşallah." ifadesini kullandı.

TOLGA SAVACI KİMDİR?

Tolga Savacı, 6 Mayıs 1963 tarihinde İstanbul'da doğdu. Ablası eski manken Sibel Savacı'dır. Ayrıca Zeynep Savacı adında bir kız kardeşi vardır. Fransız Koleji'ni bitirdi. 1983 yılında mankenlik eğitimi almak için İtalya'ya gitti. İki yıl İtalya, Almanya, Fransa'da mankenlik yaptı, su topu oynadı. Gençliğinde bir ara motosiklet yarışçılığı yaptı.

Ünlü oyuncu Tolga Savacı hayatını kaybetti
Tolga Savacı

Oyunculuğa 1985 yılında "Arzu" filmi ile Banu Alkan ile başrol oynayarak başladı, ardından Hülya Avşar ile "Tapılacak Kadın" ve "Sekreter" filmlerinde oynadı.

Tolga Savacı, ilk eşi Aylin Livaneli ile birlikte 1992-1993 yıllarında Show TV'de "Coke N Roll" adında bir müzik programı sundu. İkinci eşi Özlem İbrahimoğlu ile evli olduğu dönemde Dalyan'da, iki yıl boyunca "Kano" adında bir butik otel işletti. Savacı, 3. evliliğini yazar Nermin Bezmen ile yaptı. Eşi ile birlikte ABD'nin New Jersey eyaletine yerleşen Savacı hâlen klasik otomobillerin bakımı üstüne çalışmaktadır.

Ünlü oyuncu Tolga Savacı kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

Son Dakika Magazin Ünlü oyuncu Tolga Savacı kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (15)

 • Çiğdem …: Lütfen haber yazımında biraz daha özenli olabilir misiniz? Bir kişinin ölüm haberini veriyorsunuz ve onunla ilgili bilgi paylaşırken halen klasik otomobillerin bakımı ile ilgilenmektedir yazıyorsunuz. Lütfen bu kopyala yapıştır haberciliğine biraz dikkat edelim. Okurken rahatsız edici oluyor. 372 22 Yanıtla
 • Temel Lezgi: Allahım rahmet eylesin 331 9 Yanıtla
 • Mert Pktkn: Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah. 263 8 Yanıtla
 • Ali Kublay: Rabbim merhametiyle kucaklasin insaalah inanan biri idiyse 186 10 Yanıtla
 • Murat: Kimseye kalmadı Dünya herkes adam gibi yasasin 171 11 Yanıtla
 • Abuzer Kadayıf: Allah rahmet eylesin 162 7 Yanıtla
 • Tolga Tabar: ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN İNŞALLAH 149 5 Yanıtla
 • Kadri Yavuz Özbay: Allah rahmet etsin. Bu üzücü vesile ile gazetecilik mesleğine de rahmet okumuş olayım. Keş yapıştır yaptınız tamam da okuyun bari, son cümle ne öyle. 131 7 Yanıtla
 • Talip Konyali: Allahım rahmet eylesin inşallah ..sevenlerine sabır..dilerim 79 4 Yanıtla
 • Kayanabi: Allah rahmet eylesin. Gencken kiskanirdik yav bukadar yakisikli olunurmu die. Gercekten uzuldum sira bize geldi demekki yaslandik artik 49 3 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement