Ünlü piyanist Diego Valdivia, Antalya'da konser verecek - Son Dakika

Ünlü piyanist Diego Valdivia, Antalya'da konser verecek

07.11.2019 14:58
Ünlü piyanist Diego Valdivia, Antalya'da konser verecek, System.String[]

Piyanosuyla flamenko füzyonu oluşturan ünlü piyanist Diego Valdivia, 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde müzikseverlerle buluşacak.

Piyanosuyla flamenko füzyonu oluşturan ünlü piyanist Diego Valdivia, 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde müzikseverlerle buluşacak.

Festival, 16 Kasım'da Türkiye'nin başarılı baritonlarından Barbaros Büyükakkan'ın konseri ile başlayacak. Festival kapsamında Valdivia, 23 Kasım'da sahne alacak.

Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu'nda gerçekleştirilecek konserde, Valdivia'yı 6 flamenko dansçısı ve 5 müzisyen eşlik edecek.

5 yaşındayken piyano çalmaya başlayan ve Paco de Lucia Konservatuvarı'nda eğitim alan Valdivia, ilk şarkısı "Furia"yı 14 yaşında besteledi. 17 yaşındayken de bestelediği "Bahia" ve "La Caja de Musica" şarkıları ilk albümünde yer aldı.

Çeşitli televizyon programları ve reklamlar için yaptığı bestelerle müziğini tüm dünyaya duyuran sanatçının, Game of Thrones'un soundtrackini flamenko formunda çaldığı eser, Birleşik Krallık'ta "En İyi Düzenleme" seçildi.

Sanatçının Türkiye'de ilk kez Antalya'da vereceği konserinde piyanodaki yetenekli dokunuşlarına flamenko ruhunu yansıtan dansçılar eşlik edecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Ünlü piyanist Diego Valdivia, Antalya'da konser verecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

New York Times: Koronavirüs mutasyona uğradı, artık durdurulamaz hale geldi 7 yaşındaki Yağmur'a cinsel istismarda bulunup başını taşla ezerek öldüren sanığa 'iyi hal' indirimi ile 35 yıl hapis Lüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, doların neden yükseldiğini anlattı Türk ustanın ürettiği gümüş maskeler 1500 liradan, altın maskeler ise 20 bin liradan satışa sunuldu Talihsiz kadın, birlikte yaşadığı erkek arkadaşının banyosunda ölü bulundu Ekvador'da koronavirüsten ölenler kimlik tespiti için mezardan çıkarılıyor
16:20