Son Dakika Haberleri: Ünlü Profesör Ötanazi Randevusu Aldı: Mutlu Değilim, Ölmek İstiyorum

Ünlü Profesör Ötanazi Randevusu Aldı: Mutlu Değilim, Ölmek İstiyorum

2 yıl önce

Avustralya'da yaşayan 104 yaşındaki İngiliz bilim insanı David Goodall, mayıs ayı için ötanazi randevusu aldığını duyurup "Mutlu değilim, artık ölmek istiyorum" dedi.

Ünlü Profesör Ötanazi Randevusu Aldı: Mutlu Değilim, Ölmek İstiyorum, System.String[]

Avustralya'nın en yaşlı bilim adamı David Goodall, İsviçre'de bir ötanazi merkezinde hayatına son verecek. İngiltere'de doğan ancak 1948'den bu yana Avustralya'da yaşayan botanist ve ekolojist Goodall, nisan ayında 104 yaşına girdikten sonra ötanazi uzmanı doktor Erika Preisig'den mayıs ayı için Basel'de randevu aldığını duyurdu.

"BU YAŞA GELMİŞ OLMAK BENİM İÇİN PİŞMANLIK"

Goodall'ın bu kararı almasındaki sebep ölümcül bir hastalık değil. Bu kadar uzun süre yaşamaktan memnun olmayan ve hayat kalitesinin düştüğünü söyleyen Goodall, "Bu yaşa gelmiş olmak benim için bir pişmanlık. Mutlu değilim ve ölmek istiyorum. Bu üzücü değil, asıl üzücü olan devletin isteklerime engel olması. Vatandaşlık hakları arasında ötanazi de olmalı" dedi.

KENDİ ÜLKESİNDE YASAK

Goodall'ın bu kararı ve açıklamaları sonrası Avustralya'da uzun zamandır devam eden bir tartışma da yeniden alevlenmiş oldu. Ötanazi birçok ülkede olduğu gibi Avustralya'da da yasak. Sadece Victoria eyaletinde ölümcül bir hastalığa yakalanıp doktorlar tarafından 6 aydan daha az yaşam şansı verilenler, özel komisyonlara başvurup izin alabiliyor.

Ünlü Profesör Ötanazi Randevusu Aldı: Mutlu Değilim, Ölmek İstiyorum
Haber Yayın Tarihi : 01.05.2018 12:11 

YORUMLAR


Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın canlı yayını sosyal medyayı salladı! Uğur Dündar'dan "Yıldırım-İmamoğlu" ortak yayını için ilk yorum FETÖ'cü Hakan Şükür, Türkiye'nin ilgiyle izlediği ortak yayına sessiz kalmadı