Ünlü Şair Orhan Veli Kanık, Ölüm Yıl Dönümünde Şiirleri ile Anıldı - Son Dakika

Ünlü Şair Orhan Veli Kanık, Ölüm Yıl Dönümünde Şiirleri ile Anıldı

14.11.2017 16:23

Ünlü Şair Orhan Veli Kanık, ölüm yıl dönümünde şiirleri ile anıldıİSTANBUL - Ünlü Şair Orhan Veli Kanık için ölümünün 67'inci yıl dönümünde doğduğu evin önünde anma programı düzenlendi.

Ünlü Şair Orhan Veli Kanık, ölüm yıl dönümünde şiirleri ile anıldı

İSTANBUL - Ünlü Şair Orhan Veli Kanık için ölümünün 67'inci yıl dönümünde doğduğu evin önünde anma programı düzenlendi. Sunuculuğunu Komedyen Ceyhun Yılmaz'ın yaptığı programda ünlü şairin şiirleri okundu.

Ünlü Şair Orhan Veli Kanık, ölümünün 67'inci yıl dönümünde Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen programda anıldı. Beykoz İshakağa Caddesi'nde şairin doğduğu evin önünde düzenlenen programın sunuculuğunu Komedyen Ceyhun Yılmaz yaptı. Şairin biyografisi hakkına bilgiler veren Ceyhun Yılmaz, Kanık'ın şiirlerini okudu. Programı izlemek için gelen vatandaşlara ise çay ve simit ikram edildi. Çok sayıda vatandaşın katılım gösterdiği programda ünlü şair şiirleri ile yad edildi.

Şairin kısa ömrüne 2 tane Dünya Savaşı sığdırdığını söyleyen komedyen Ceyhun Yılmaz, "Orhan Veli Kanık şuanda bulunduğumuz İshakağa Yokuşu'ndaki 9 numaralı evde 13 Nisan 1914'te yılında dünyaya gelmiş. 36 yıllık ömrüne 2 tane Dünya Savaşı sığdırmış olan tahlilsiz, garip Orhan Veli'yi Beykoz Belediyesi katkıları, çevre esnaf, halkla, öğrencilerle andık. Çok da mutlu olduk" dedi.

Esnaf Kenan Pekşen, "Orhan Veli Kanık 1914 yılında burada doğuyor. Beykoz'un o mistik havasına şiirlerini yüklüyor. O ambiyansı, atmosferi biz burada yaşıyoruz. Biz Beykozlu olmaktan onur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Ünlü Şair Orhan Veli Kanık, Ölüm Yıl Dönümünde Şiirleri ile Anıldı
Ünlü Şair Orhan Veli Kanık, Ölüm Yıl Dönümünde Şiirleri ile Anıldı
Ünlü Şair Orhan Veli Kanık, Ölüm Yıl Dönümünde Şiirleri ile Anıldı
Ünlü Şair Orhan Veli Kanık, Ölüm Yıl Dönümünde Şiirleri ile Anıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ünlü Şair Orhan Veli Kanık, Ölüm Yıl Dönümünde Şiirleri ile Anıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Tuvaleti kullanan kadını 2 metre uzunluğundaki dev piton kalçasından ısırdı NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Borsa 6 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak