Ünye'de 2 Bin 72 Çocuk Birinci Sınıfa Başlayacak - Son Dakika

Ünye'de 2 Bin 72 Çocuk Birinci Sınıfa Başlayacak

08.09.2012 18:00
Ünye'de 2 Bin 72 Çocuk Birinci Sınıfa Başlayacak, System.String[]

Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, "Ünye'de 2012-2013 eğitim öğretim yılında 2 bin 72'si birinci sınıf olmak üzere toplam 24 bin 60 öğrenci eğitim öğretime başlayacak" dedi.

Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, "Ünye'de 2012-2013 eğitim öğretim yılında 2 bin 72'si birinci sınıf olmak üzere toplam 24 bin 60 öğrenci eğitim öğretime başlayacak" dedi.

Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2012 -2013 eğitim öğretim döneminin 10 Eylül 2012 Pazartesi günü birinci sınıflar için başlayacağını söyledi.

Bu sene yeni eğitim öğretim sistemiyle birlikte 66 ay ve üzerindeki çocukların okula başlayacağını belirten Erdem, "Bu öğrencilerimiz okullara daha rahat uyum sağlamaları için okul açılış tarihinden önce yani 10 Eylül Pazartesi günü ders başı yapacaklar. Ünye'de 2012-2013 eğitim öğretim yılında 2 bin 72'si birinci sınıf olmak üzere toplam 24 bin 60 öğrenci eğitim öğretime başlayacak" dedi.

Yeni eğitim öğretim sisteminde Ünye'de 9 okulda dönüşüm gerçekleştiğini söyleyen Erdem, şunları kaydetti:

"Meçhul Asker, Mehmet Akif Ersoy ve Puset Polvan ortaokul olarak, Atatürk, İnönü, Cumhuriyet, Necmettin Polvan, Kaledere, Şehit Cemal Mutlu da bağımsız birer ilkokul olarak eğitimlerini sürdürecekler. Aynı zamanda bu okullar normal öğretim yapacaklar. Diğer okullarımızda taşıma sistemi olduğu için ve yanına yakın bir okul bulunmadığından şu aşamada ilkokul ve ortaokul beraber devam edecekler."

Muhabir: Hacer Coşkun

Yayıncı: Mehmet Kumcağız - ORDU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ünye'de 2 Bin 72 Çocuk Birinci Sınıfa Başlayacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin eve dönmesini isteyip hastanenin çatısına çıktı, operasyonla indirildi Trump'tan Dağlık Karabağ çıkışı: Ateşkesin bozulduğunu görmek hayal kırıklığı Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi