Ünye'de Öğrenciler Okudukları Bölümleri Sahada Öğreniyor - Son Dakika

Ünye'de Öğrenciler Okudukları Bölümleri Sahada Öğreniyor

12.10.2017 14:08
Ünye'de Öğrenciler Okudukları Bölümleri Sahada Öğreniyor, System.String[]

Ünye ilçesinde Grafik Bölümü okuyan öğrenciler, yerel bir gazeteyi ziyaret ederek grafik ve matbaa teknikleriyle ilgili bilgi aldı.

Ünye ilçesinde Grafik Bölümü okuyan öğrenciler, yerel bir gazeteyi ziyaret ederek grafik ve matbaa teknikleriyle ilgili bilgi aldı.

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Hülya Helvacıoğlu, öğrencilerle Büyük Cami Pasajı'nda hizmet veren ilçenin günlük gazetesini ziyaret etti.

Gazetenin Onursal Genel Yayın Yönetmeni Araştırmacı Yazar Yaşar Karaduman, öğrencilere gazetecilik mesleğine ilişkin genel bilgi verdikten sonra gazetenin basım tekniklerini anlattı.

Gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hacer Öztürk ise haber yazma teknikleri, fotoğraf çekimi, sayfa tasarımı konularında öğrencilere sunum yaptı.

Matbaa bölümünü de gezen öğrenciler, matbaa tekniklerine ilişkin bilgi aldı.

Grafik ve Fotoğraf Öğretmeni Hülya Helvacıoğlu, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, öğrencilerin okulda eğitimini aldıkları bölümlere ilişkin teorik bilgileri uygulamalı görme fırsatı bulduklarını kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ünye'de Öğrenciler Okudukları Bölümleri Sahada Öğreniyor - Son Dakika


Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi