Ünye Sele Teslim Oldu... Heyelan Bölgesi Havadan Görüntülendi - Son Dakika

Ünye Sele Teslim Oldu... Heyelan Bölgesi Havadan Görüntülendi

08.08.2018 15:40

Ünye sele teslim oldu.

Ünye sele teslim oldu... Heyelan bölgesi havadan görüntülendi

ORDU - Ordu'nun Ünye ilçesinde aşırı yağış Faruk Baran isimli vatandaşın fındık harmanını götürdü. Ünye ilçesinde sabah saatlerinde bastıran sağanak hayatı olumsuz etkiledi. İlçe genelinde sabah saatlerinde başlayan sağanak, Çaybaşı ilçesi, İnkur ve Yeşilkent Mahallelerinde etkili oldu.

1 ton fındığı sel götürdü

Sağanak yağış nedeniyle bir çiftçinin harmana serdiği fındığı sel sularına kapıldı. Sel suları fındık harmanını bastı Tekkiraz Mahallesi'nde yaşayan Faruk Baran'ın harmanına serdiği 1 ton fındığını sel suları götürdü. Yağmurun hızla ve aniden bastırdığını dile getiren Baran, "Sağanak yağışla beraber sel suları bir anda harmanımdaki fındıkları aldı götürdü. Bir bölümü de çamura karıştı. Sel aniden geldi. Biz de önlem aldık ama o kadar fındığımı sel götürdü. Harmana bir ton fındığımı kurutmak için koymuştum. Ne kadar fındığım varsa hepsini sel götürdü" dedi.

Tabakhane Deresi ağzına kadar doldu

Ünye Tabakhane Deresi yukarı köylerden gelen aşırı yağmur dolayısı ile dolmaya başladı. İlçenin en büyük deresi olan Tabakhane deresi gelen yağmur sularıyla beraber dolmaya başladı.

İnkur yolunda bazı yollar çöktü

İlçenin İnkur Mahallesi'nde sel suları nedeniyle bazı mahalleler çökme yaşarken, araçlar yolda kontrollü olarak ulaşıma devam etti.

Cevizdere Irmağı taştı

Aşırı yağış sonrası Ünye Cevizdere Irmağı yağan yağmur sonrası taşarken sel suları ağaç ve odunları sürükledi. Çakmak Köprüsü ise sel sularının taşması sonucu sular altında kaldı.

Ünye Sele Teslim Oldu... Heyelan Bölgesi Havadan Görüntülendi
Ünye Sele Teslim Oldu... Heyelan Bölgesi Havadan Görüntülendi
Ünye Sele Teslim Oldu... Heyelan Bölgesi Havadan Görüntülendi
Ünye Sele Teslim Oldu... Heyelan Bölgesi Havadan Görüntülendi

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Ünye Sele Teslim Oldu... Heyelan Bölgesi Havadan Görüntülendi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Diagne, Fatih Terim'in üstüne oynayarak hata yaptı! Süresiz kadro dışı ve para cezası yolda 14:28 Diagne, Fatih Terim'in üstüne oynayarak hata yaptı! Süresiz kadro dışı ve para cezası yolda Son Dakika! Şile'de bir fabrikada yangın çıktı! Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi 14:26 Son Dakika! Şile'de bir fabrikada yangın çıktı! Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: 8 milyon öğrenci yaptıkları algıyla milletimizi kandırmaya çalışıyor 14:25 Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: 8 milyon öğrenci yaptıkları algıyla milletimizi kandırmaya çalışıyor
Başpiskopos Elpidophoros Lambriniadis'in Türkevi açılışına katılması Atina'da krize yol açtı 13:40 Başpiskopos Elpidophoros Lambriniadis'in Türkevi açılışına katılması Atina'da krize yol açtı Nicole Richie'nin talihsiz olayı! Doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu 13:04 Nicole Richie'nin talihsiz olayı! Doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu New York'un göbeğinde sergileniyor! Göbeklitepe dikilitaşını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çektirdiği kareyi paylaştı 12:34 New York'un göbeğinde sergileniyor! Göbeklitepe dikilitaşını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çektirdiği kareyi paylaştı
Bahar Candan'ın, Mustafa Sarıgül ile olan fotoğrafına yorum yağdı: İlk defa düzgün giyinmişsin 12:07 Bahar Candan'ın, Mustafa Sarıgül ile olan fotoğrafına yorum yağdı: İlk defa düzgün giyinmişsin Ümitcan Uygun ile kaldığı evde ölü bulunan Esra Hankulu olayında yeni gelişme yaşandı 11:58 Ümitcan Uygun ile kaldığı evde ölü bulunan Esra Hankulu olayında yeni gelişme yaşandı
Advertisement