Son Dakika Haberleri: Ürdün ile Katar Arasında Askeri İş Birliği Anlaşması

Ürdün ile Katar Arasında Askeri İş Birliği Anlaşması

4 gün önce

Ürdün Kralı 2. Abdullah, Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye'yi kabul etti.

Ürdün ile Katar Arasında Askeri İş Birliği Anlaşması, System.String[]
Ürdün Kralı 2. Abdullah, Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye'yi kabul etti.

Ürdün Kraliyet Divanından yapılan yazılı açıklamaya göre, başkent Amman'daki El-Huseyniyye Sarayı'nda gerçekleşen kabulde, iki ülke arasındaki iş birliğinin farklı alanlarda geliştirilmesi ve güçlendirilmesi konuları ele alındı.

Kral Abdullah, kabul sırasında yaptığı açıklamada, "Ürdünlülere iş olanakları sağlama ve ülkede yatırımlar oluşturma konusunda verdiği destek için Katar'ı takdir ettiğini" dile getirdi.

İkili iş birliği anlaşması imzalandı

Öte yandan Katar Silahlı Kuvvetleri ile Ürdün Silahlı Kuvvetleri arasında ikili iş birliği anlaşmaları imzalandı.

Katar Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Katar Savunma Bakanı Atiyye'nin, Ürdün Genelkurmay Başkanı Mahmud Abdulhalim Ferihat ile görüştüğü belirtildi.

Açıklamada, Atiyye'nin Ferihat ile görüşmesinin ardından Katar Silahlı Kuvvetleri ile Ürdün Silahlı Kuvvetleri arasında ikili iş birliği anlaşmalarının imzalandığı kaydedildi.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 06:47 Kaynak: AAYargıtay: SGK Primleri Eksik Ödenen İşçi İstifa Ettiğinde Kıdem Tazminatı Alabilir Çalışanlar Dikkat! İstifa Eden de İşsizlik Maaşı Alabiliyor Çalışan Emekliye İkinci Tazminat Hakkı Asker Ailelerine İki Ayda Bir 550 Lira Yardım Yapılıyor