Ürdün Kralı Abdullah: "Filistin-İsrail barış müzakerelerinin canlanması için katkı sağlamaya hazırız" - Son Dakika

Ürdün Kralı Abdullah: "Filistin-İsrail barış müzakerelerinin canlanması için katkı sağlamaya hazırız"

25.02.2021 21:49
Ürdün Kralı Abdullah:

Ürdün Kralı 2. Abdullah, Filistin ve İsrail arasında barış müzakerelerinin yeniden canlanması için sarf edilen çabalara katkı sağlamaya hazır olduğunu bildirdi.

Ürdün Kralı 2. Abdullah, Filistin ve İsrail arasında barış müzakerelerinin yeniden canlanması için sarf edilen çabalara katkı sağlamaya hazır olduğunu bildirdi.

Ürdün Kraliyet Divanı'ndan yapılan açıklamaya göre, ABD'deki Brookings Enstitüsü'nün "Orta Doğu ve Yeni ABD Yönetimi" başlıklı çevrimiçi konferansına katılan Kral Abdullah, Filistin meselesiyle ilgili olarak, bölgede devam eden taraflı adımların barış fırsatlarını yok edeceğini belirtti.

Abdullah, "Ürdün, iki devletli çözüm prensibine dayanan müzakerelerin yeniden canlanması için sarf edilen çabalara katkı sağlamaya hazır." dedi.

İşgal ve barışın birbirine zıt olduğuna dikkati çeken Abdullah, Filistinlilerin, 1967 sınırlarında yaşanılabilir bağımsız bir devlet kurma hakkı olduğunu vurguladı.

Barış fırsatları için yeniden ümitleri canlandırmak gerektiğini kaydeden Abdullah, bu noktada ABD'nin önemli bir rolü olduğunu söyledi.

Kral Abdullah, "İşgal, zulüm ve ırkçılık, tarihin bize kazananı olmadığını öğrettiği kavramlardır. Beraberinde yalnızca yıkım ve acı getiriyor." ifadelerini kullandı.

İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmeleri, İsrail'in Yahudi yerleşim birimleri inşasına son vermeyi kabul etmemesi nedeniyle Nisan 2014'te durmuştu.

Arap kamuoyunda ABD Başkanı Joe Biden'ın göreve gelmesiyle barış müzakerelerinin yeniden başlayabileceği ihtimalleri gündeme geliyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ürdün Kralı Abdullah: 'Filistin-İsrail barış müzakerelerinin canlanması için katkı sağlamaya hazırız' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

BB Erzurumspor-Beşiktaş maçının ilk yarısına kalecilerin hataları damga vurdu BB Erzurumspor-Beşiktaş maçının ilk yarısına kalecilerin hataları damga vurdu Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı Yıkımı süren binada kızının çeyizini gören baba gözyaşlarına boğuldu, Bakan Kurum hemen müdahale etti Yıkımı süren binada kızının çeyizini gören baba gözyaşlarına boğuldu, Bakan Kurum hemen müdahale etti Lider Beşiktaş, deplasmanda BB Erzurumspor'la karşılaşıyor! Canlı anlatım Lider Beşiktaş, deplasmanda BB Erzurumspor'la karşılaşıyor! Canlı anlatım Parkta rastgele ateş açan saldırganın önüne çocuklar zarar görmesin diye geçen vatandaş yaralandı Parkta rastgele ateş açan saldırganın önüne çocuklar zarar görmesin diye geçen vatandaş yaralandı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı Bahar ortasında kış! Bir anda bastıran tipi nedeniyle 21 hayvan telef oldu Bahar ortasında kış! Bir anda bastıran tipi nedeniyle 21 hayvan telef oldu Binanın 9'uncu katındaki köpeğe seslenen vatandaş: Ne derdin var intihar etme Binanın 9'uncu katındaki köpeğe seslenen vatandaş: Ne derdin var intihar etme